Sa oled siin

Rapla maakonna parkide ja puistute kaitse alt väljaarvamine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 27. märtsi 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/271 on algatatud määruse „Rapla maakonna parkide ja puistute kaitse alt väljaarvamine“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Rapla maakonnas arvatakse kaitseväärtuse kadumise tõttu kaitse alt välja 18 parki ja puistut.

Need objektid on:

Kehtna vallas Eidapere (metskonna) park, Keava põlispuud ja Lellapere põlispuud;

Kohila vallas Nõmme kasesalu, Reinu kasesalu ja Saueaugu kasesalu;

Märjamaa vallas Maidla põlispuud ja Päärdu põlispuud;

Rapla vallas Atla allee, Hagudi põlispuude grupp, Hernemäe kasesalu, Hiie-Sunda kasesalu, Jaaneri kasesalu, Kaiu põlispuud, Kuimetsa põlispuud, Luuka kasesalu, Mihkli-Andrese kasesalu ja Purku kooli park koos männikuga.

Kaitse alt väljaarvamise menetluse materjalidega on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal ajavahemikus 17. juunist 30. juunini 2019. a Keskkonnaameti Rapla (Tallinna mnt 14, Rapla) ja Tartu (Aleksandri 14, Tartu) kontoris ning Kehtna (Pargi tn 2, Kehtna), Kohila (Vabaduse 1, Kohila), Märjamaa (Tehnika 11, Märjamaa) ja Rapla (Viljandi mnt 17, Rapla) vallavalitsuses, samuti Keskkonnaameti kodulehel www.keskkonnaamet.ee ja eelnimetatud omavalitsuste kodulehel.

Parandusettepanekud ja vastuväited menetluse materjalide kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Aleksandri 14, 51014, Tartu hiljemalt 3. juuliks 2019. a.

Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole parkide ja puistute kaitse alt väljaarvamise kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõud orienteeruvalt detsembris 2019. aastal ministeeriumidevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aasta teisel poolel.

Lisainfo: Marica-Maris Paju, 5336 5805, maris.paju@keskkonnaamet.ee

Määrus (277.89 KB, PDF)

Seletuskiri (358.6 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.