Sa oled siin

Rapla maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine

Keskkonnaministri 13. juuni käskkirjaga nr 431 on algatatud määruse „Rapla maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine” menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet. Menetluse käigus arvatakse kaitse alt välja 13 hävinud või väärtuse kaotanud loodusobjekti ning üks objekt loodusobjektide kattumise vältimise eesmärgil. Määruses käsitletud objektid on: Angerja põlispuud, Juuru saar, Nurtu pärn, Peetri mägimännid, Pipra põlispuud, Ranga kadakas, Siimu-Miku pärn Tuberiku vaher, Märdi rändrahnud, Lõhkisekvi mäe kivikülv, Rapla orjakivi, Pühajõe allikas ja Vetla Pühaallikas. Imsi järv asub Kõnnumaa hoiualal ja arvatakse kaitstava looduse üksikobjektina kaitse alt välja kaitstavate loodusobjektide kattumise vältimiseks.

Määruse eelnõu ja seletuskirjaga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal (ajavahemikus 26.08-09.09.2019) Keskkonnaameti Rapla kontoris (Tallinna mnt 14, Rapla) ja Tartu kontoris (Aleksandri 14, Tartu) ning Kehtna, Kohila, Märjamaa ja Rapla Vallavalitsuses. Materjalidega saab tutvuda ka Keskkonnaameti veebilehel ja nimetatud valdade kodulehel.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Rapla maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt välja arvamise määruse kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile e-aadressil info@keskkonnaamet.ee või Aleksandri 14, Tartu 51004 hiljemalt 09.09.2019.

Keskkonnaamet teeb looduskaitseseaduse § 9 lõike 4 punkt 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Kui ettepanekute ja vastuväidete esitamise tähtajaks ei ole esitatud vastuväidet menetluse läbiviija ettepanekule mitte korraldada kaitse alt väljaarvamisel avalikku arutelu, avalikku arutelu ei korraldata.

Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt mais 2020. aastal ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aasta teisel poolel.

Lisainfo: Marica-Maris Paju, 53365805, maris.paju@keskkonnaamet.ee

Määrus (206.9 KB, PDF)

Seletuskiri (322.29 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.