Sa oled siin

Raikküla-Paka maastikukaitseala moodustamise väljatöötamise kavatsus

Keskkonnaamet teatab, et Rapla maakonnas Rapla vallas Lipametsa, Raikküla, Kaigepere ja Raela külas ning Kehtna vallas Saunakülas on kavas moodustada olemasolevaid kaitstavaid loodusobjekte koondav Raikküla-Paka maastikukaitseala. Kaitseala moodustatakse Raikküla-Paka hoiuala, Mõisa nõmm ja Raikküla Pakamäe kroonliudiku püsielupaiga, Raikküla-Pakamäe maastikukaitseala ning üksikobjekti Estonia mäe põhjal. Lisaks on kavas määrata kavandatava kaitseala koosseisu riigiomandis olevat metsamaad, mis on mõeldud laanemetsade elustiku kaitseks.

Väljatöötamise kavatsuse leiate teate allosast, samuti on sellega võimalik tutvuda Keskkonnaameti Rapla (Tallinna mnt 14) ja Tallinna kontoris (Viljandi mnt 16). Olulisem muudatus puudutab sihtkaitsevööndi suurenemist riigimaal ja uuendusraie keelamist planeeritavas Estonia piiranguvööndis.

Ettepanekud ja seisukohad Raikküla-Paka maastikukaitseala moodustamise väljatöötamise kavatsuse kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Viljandi mnt 16, 11216 Tallinn) hiljemalt 2.12.2019.

Väljatöötamise kavatsust puudutav arutelu toimub 9.12.2019 kl 16:30 Rapla vallavalitsuses (Viljandi mnt 17).

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avaliku väljapaneku perioodil, mis toimub eeldatavasti 2020. aastal.

Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Lisainfo: Sander Laherand, 5692 7990, sander.laherand@keskkonnaamet.ee.

Väljatöötamise kavatsus (6.77 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.