Sa oled siin

Paadenurme looduskaitseala kaitsekorra muutmine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 27. märtsi 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/266 on algatatud määruse „Paadenurme looduskaitseala kaitse-eeskiri“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Paadenurme looduskaitseala kaitse-eesmärgiks on loodusdirektiivi metsaelupaigatüüpide vanade loodusmetsade, soostuvate ja soo-lehtmetsade ning siirdesoo- ja rabametsade kaitse ning metsise elupaikade kaitse.

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda siinse teate allosas või avaliku väljapaneku ajal ajavahemikus 15. aprillist 30. aprillini 2019. a Keskkonnaameti Jõgeva (Aia 2, Jõgeva), Jõhvi (Pargi 15, Jõhvi) ja Rakvere (Kunderi 18, Rakvere) kontoris ning Alutaguse (Tartu mnt 56, Iisaku), Mustvee (Tartu 28, Mustvee linn) ja Vinni (Tartu mnt 2, Pajusti) vallavalitsuses, samuti Keskkonnaameti kodulehel www.keskkonnaamet.ee. 

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume osalema avalikustatud kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.
 
Parandusettepanekud ja vastuväited Paadenurme looduskaitseala kaitse-eeskirja eelnõu kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Kunderi 18, 44307 Rakvere) hiljemalt 10. maiks 2019. a

Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt detsembris 2019. aastal ministeeriumidevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aasta alguses. 

Lisainfo: Triin Amos, 5629 6403, triin.amos@keskkonnaamet.ee

Kaitse-eeskirja eelnõu (315.38 KB, PDF)

Seletuskiri (483.23 KB, PDF)

Kaart (6.97 MB, PDF)Mets Paadenurme looduskaitsealal

Mets Paadenurme looduskaitsealal. Foto: Triin Amos

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.