Sa oled siin

Oja liigikaitseala kaitse alt väljaarvamise eelnõu avalikustamine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 17. aprilli 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/183 on algatatud Viljandi Maakonnavalitsuse 9. novembri 1992. a määruse nr 413 „Looduskaitse korraldus Viljandi maakonnasˮ lisa 4 „Riikliku kaitse all olevate objektide nimekiri” punkt 13 (Oja väike-konnakotka kaitseala) tühistamise menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Määruse eelnõu, seletuskirja ja kaardiga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal 16.09‒18.10.2020 siinse teate allosas. Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema avalikustatud kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited eelnõu kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Paala tee 4, Viljandi) hiljemalt 18.10.2020.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt 2020. aasta lõpus ministeeriumite vahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. aasta esimesel poolel.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Määrus (99.04 KB, PDF)

Seletuskiri (123.64 KB, PDF)

Kaart (424.78 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.