Sa oled siin

Odalätsi maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et kavandamisel on Vabariigi Valitsuse 2007. a määruse nr 133 „Odalätsi maastikukaitseala kaitse-eeskiri” muutmine. Valminud on määruse eelnõu väljatöötamise kavatsus, kus selgitatakse kaitse-eeskirja muutmise vajadust ning planeeritavaid muudatusi kaitsekorras.

Odalätsi maastikukaitseala kavandatakse laiendada piirneva Odalätsi must-toonekure püsielupaiga arvelt, mis moodustati Keskkonnaministri 2006. a määrusega nr 43 „Must-toonekure ja suur-konnakotka püsielupaikade kaitse alla võtmine ja kaitse-eeskiri” ning maastikukaitseala ja püsielupaiga vahele jääva kaitseta ala arvelt. Muudetakse kaitseala kaitse-eesmärke, kaitsekorda, välispiiri ja tsoneeringut. Kaitsekorda muudetakse loodusväärtuste kaitseks ja vajadusest viia kaitsekord vastavusse kehtivate õigusaktidega. Kaitseala tsoneeringut ning kaitsekorda on vaja muuta, et paremini tagada haruldaste liikide ja looduskoosluste kaitset ning täita Eesti rahvusvahelisi kohustusi looduskaitse vallas. Parema kaitse tagamiseks kavandatakse liita sarnast kaitsekorda vajavad alad terviklikuks maastikukaitsealaks.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema Odalätsi maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise väljatöötamises. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Kaitse-eeskirja muutmise väljatöötamise kavatsusega on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Kuressaare kontoris ajavahemikus 16.09.–30.09.2019 ja siinse teate allosas. 

Põhjendatud parandusettepanekud ja vastuväited kaitseala kavandatava kaitse-eeskirja muutmise kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti Lääne regiooni aadressil Tallinna 22, Kuressaare, 93819 Saare maakond või info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 30.09.2019.

Kavandatavaid Odalätsi maastikukaitsela kaitsekorra muudatusi tutvustav avalik arutelu toimub 01.10.2019 kell 15.00 Keskkonnaameti Kuressaare kontori (Tallinna 22) I korruse saalis.

Kui hiljemalt 30.09.2019 a. ei ole parandusettepanekuid või vastuväiteid esitanud, arvestame, et vastuväited Odalätsi maastikukaitseala kaitsekorra muutmise osas puuduvad.

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus 2019. a lõpus keskkonnaministrile määruse „Odalätsi maastikukaitseala kaitse-eeskiri” muutmise menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada ka menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Lisainfo: Gunnar Raun, tel 457 6442, gunnar.raun@keskkonnaamet.ee

Väljatöötamiskavatsusega saab tutvuda SIIN (1.33 MB, PDF).

Odalätsi liivikud. Foto: Gunnar Raun

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.