Sa oled siin

Konverents "Liigikaitse Eesti ajateljel"

Date: 
Teisipäev, 14.08.2018
Aeg: 10.30
Location: 
Tallinna Loomaaia loodushariduskeskus, Ehitajate tee 150, Tallinn

Looduskaitse Eestis on enam kui sajand vana. Selle üks osa, liigikaitse, sai seadusliku aluse 1936. aastal, mil esimesed liigid võeti riikliku looduskaitse alla. Järgnevad aastakümned on olnud tunnistajad suurtele muutustele – suurenenud on ohud ja kaitstavate liikide arv, muutunud kaitse meetmed ja ka meie arusaamised kaitse olemusest. Muutunud on ka meie teadmised liikidest ning nende vajadustest.

Siiski pole teadmisi elurikkuse koosseisust, seostest ning nende alalhoidmise viisidest kunagi liialt – me ei tunne kaugeltki hästi oma teistest liikidest kaasmaalasi. Eestis on registreeritud veidi üle 28 000 liigi, aga ilmselt on nende arv vähemalt kolmandiku jagu suurem. Osa neist elutseb meie endi teadmata meie vahetus läheduses.

Saame kokku liigikaitse konverentsil 14.–15. augustil 2018 Tallinna Loomaaias, et arutada praeguses ajas oluliste liigikaitseliste küsimuste üle ning vaadelda meie kaasmaalaste seisundit koos muutustega ajateljel.

Mõtiskleme paljudel teemadel: Milline on meie kaasmaalaste seisund ning milliseks võib kujuneda nende tulevik? Kust meie liigikaitse tuleb ja kuhu ta läheb? Milline on igaühe roll meie elurikkuse püsimise tagamiseks? Miks on üldse vaja teistest liikidest kaasmaalaste eest seista? Kuidas igaüks meist saaks olukorda parandada? Milline on elurikkus meie vahetus läheduses? Need on vaid vähesed küsimused, mis tulevad vaagimisele.

Päevakava on leitav siit. (475.55 KB, PDF)

Korraldav toimkond:
Tallinna Loomaaed
Keskkonnaamet
Keskkonnaministeerium
Eesti Orhideekaitse Klubi
Eesti Maaülikool

Konverents on kõigile tasuta, ent vajalik on eelnev registreerumine. Konverentsile saab registreeruda 8. augustini või kuni kohti jätkub. Sündmust toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: Agu Leivits, Keskkonnaameti nõunik, agu.leivits@keskkonnaamet.ee, 5101 175

Osale ka "Loodus meie tagahoovis" retkedel, mida korraldab Tallinna Loomaaed 16.-30. augustini. Lisainfo ja registreerimine Tallinna Loomaaia kodulehel http://tallinnzoo.ee/oppekaigud-loodusesse-loodus-meie-tagahoovis-14-30-august-2018/.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.