Language switcher

Sa oled siin

Orgaaniline Lahemaa - 10 aastat kultuuripärandi koolitusi rahvuspargis

Date: 
Reede, 22.09.2017 kuni Laupäev, 23.09.2017

Keskkonnaamet esitleb Lahemaa rahvuspargi programmi „Orgaaniline Lahemaa -10 aastat kultuuripärandi koolitusi rahvuspargis“ 22.-23. septembril Balti jaamas toimuval Ökomässul.

Kultuur ja tema erinevad avaldumisvormid on orgaaniline tervik. Inimese ja looduse koosmõjul kujunenud keskkonna dünaamiline areng on Lahemaa rahvuspargi keskseks ideeks. Programm annab ülevaate, kuidas viimase 10 aasta jooksul on koostöös kohaliku kogukonnaga Lahemaal hoitud ja edendatud ehituspärandit, traditsioonilist looduskasutust, nendega seotud oskusi ja teadmisi.

Lahemaa pärandikoolitused on toimunud loodus- ja kultuuripärandikaitse, kohaliku kogukonna ning ekspertide ühistegemiste kaudu. Reedel, 22. septembril kell 18.00 toimuval näituste avamisel tutvustavad programmi Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist Ave Paulus, Säästva Renoveerimise Infokeskuse juhataja Tarmo Elvisto ja mitmed teised. 

Laupäeval, kogu Ökomässu ajal, on võimalik saada osa programmist, kommentaare annavad programmi elluviijad ja Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist.

Sündmust korraldab Keskkonnaamet, toetab SA KIK.

Lisainfo: www.ecomess.eu ja Ave Paulus, Keskkonnaameti kultuuripärandi spetsialist, ave.paulus@keskkonnaamet.ee, 5332 7893

2007. a toimunud kiviaiakoolituse raames taastasime 45 m Muuksi linnamäe alust ajaloolist külatanumat, sügise lõpuks oli ühiselt korrastatud kogu kiviaed 300 m ulatuses.

2007. a toimunud kiviaiakoolitusel taastati 45 m Muuksi linnamäe alust ajaloolist külatanumat, sügise lõpuks oli ühiselt korrastatud kogu kiviaed 300 m ulatuses. Foto: Ave Paulus

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.