Sa oled siin

Eesti Vabariik 100 kingitus „Lööme külad lille“

Date: 
Laupäev, 27.05.2017 kuni pühapäev, 04.06.2017
Aeg: 10.00–17.00

Eesti Vabariik 100 kingitus „Lööme külad lille“

Lahemaa rahvuspargi, Kuusalu ja Vihula valdade külade värvikampaania

Korraldajad: Kuusalu Vallavalitsus, Vihula Vallavalitsus, Keskkonnaamet, MTÜ Kolgaküla Selts

Värvikampaania raames kutsume üles kõiki Vihula ja Kuusalu valdade elanikke oma kodusid kauniks värvima. Soovime tõsta piirkonna elanike teadlikkust piirkonnale omastest värvilahendustest ja keskkonnahoiust. Et elanik teeks teadliku valiku, kuidas ja millega oma maja värvida, on kampaanias osalemiseks vajalik tasuta värvikoolituse läbimine. Koolituse lõpus saab osaleja tunnistuse, mis on eeliseks värvi ostmise sooduskampaanias osalemisel ning valdade toetuste taotlemisel. 20-protsendilist soodustus värvidele pakuvad Kuusalu ja Loksa ehituspoed, Tallinnas Majatohter ja Sadolini esindused. Kampaania raames on Kuusalu ja Vihula valdadelt võimalik taotleda värvi ostmise toetust.

Koolitust toetavad Kuusalu ja Vihula Vallavalitsused ning SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Koolituspäevad toimuvad:

27. mail kell 10-17 Võsu rannaklubis, 28. mail kell 10-17 Kolgaküla rahvamajas, 3. juunil kell 10-17 Kuusalu rahvamajas.

4. juunil toimub teadmiste kinnistamiseks Lahemaa värvikoolituse praktika Joaveski küla Pärlpapivabriku töölistemajas.

Koolituspäevade teemad:

10.00-10.30 Korraldajate avasõnad - tutvustus kampaaniast „Lööme külad lille“, kampaania eesmärk, soodustused

10.15 – 11.45 „Värvide ajalugu ja traditsiooniliste värvide kasutamine tänapäeval.“ Traditsiooniliste värvitüüpide lähem tutvustus: tõrvavärvid, liimvärvid (sh keeduvärv), linaõlivärvid, mineraalsed värvid (lubivärvid) ja nende kasutus. Palgi, hööveldatud laudise, saelaudise, peahoonete, kõrvalhoonete, avatäidete värvimine.

11.45 -13.00 „Traditsioonilised värvitoonid“. Eesti erinevate piirkondade sondaažid ja värvused, värviuuringute võimalused Eestis.

13.00-13.30 Kohvipaus/Lõuna

13.30-14.45 „Moodsad värvid ja nende kasutamine“. Vesialuselised, alküüd-, akrüül- ja lateksvärvid.

14.45- 17.00 Praktilised näited ja praktikad erinevate värvide näitel. Võimalus ise proovida ja katsetada erinevaid värve, naturaalvärvidel segada toone. Võimalik esitada täpsustavaid küsimusi nii traditsiooniliste kui ka kaasaegsete värvide kohta.

Koolitajad: Tarmo-Andre Elvisto (Säästva Renoveerimise Infokeskus), Diana Haapsal (Eesti Kunstiakadeemia), Claudia Valge (Eesti Kunstiakadeemia), Indrek Naaris (OÜ Sadolin), Ave Paulus (Keskkonnaamet), Kuusalu ja Vihula valla esindajad

Koolitustel osalemine on tasuta, ent vajalik on eelnev registreerimine veebivormeli https://goo.gl/forms/cAKS6RWHbjf5IcNj2 kaudu.

Lisainfot jagavad:

Kaisa Linno (Kolgaküla selts), 5239 239; Madis Praks (Kuusalu vald), 5330 7301

Anneli Kivisaar (Vihula vald), 5251 127; Ave Paulus (Keskkonnaamet), 5332 7893

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.