Sa oled siin

Nepstemurru looduskaitseala moodustamine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 18. juuni 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/274 on algatatud määruse „Nepstemurru looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri” menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardiga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal ajavahemikul 20.01.2021 kuni 15.02.2021 siinse teate allosas. Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema avalikustatud kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Nepstemurru looduskaitseala moodustamise ja kaitse-eeskirja eelnõu kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (Roheline 64, Pärnu 80010 või info@keskkonnaamet.ee) hiljemalt 15.02.2021.

Arvestades COVID-19 pandeemilist levikuvõimet ja soovitatud ettevaatusabinõusid, teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata. Eelistame suhelda sidevahendeid kasutades, vajadusel lepime kokku individuaalse kohtumise või arutelu veebi teel. Oma soovist palume teatada hiljemalt 10.02.2021 looduskaitse planeerimise osakonna spetsialisti Jana Arulat.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumite vahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. aasta lõpuks.

Lisainfo: Jana Arula, 5697 8857, jana.arula@keskkonnaamet.ee

Materjlid:
Kaitse-eeskirja eelnõu (296.95 KB, PDF)
Kaitse-eeskirja eelnõu seletuskiri (683.86 KB, PDF)
Kaitseala kaart (319.9 KB, JPG)
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.