Sa oled siin

Navesti maastikukaitsela kaitse-eeskirja muutmise täiendav avalikustamine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 7.12.2018. a käskkirjaga nr 1-2/18/902 on algatatud Vabariigi Valitsuse määruse „Navesti maastikukaitseala kaitse-eeskiri“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Navesti maastikukaitseala on loodud, et kaitsta, säilitada ja tutvustada piirkonnale iseloomulikku maastikku, Navesti orundi luiteid ja looduse mitmekesisust, aidata kaasa säästva puhkemajanduse ja elukeskkonna arengule ning tasakaalustatud keskkonnakasutusele. Kaitsta II kaitsekategooria linnuliiki ja tema elupaika.

Määruse eelnõu on täiendaval avalikul arutelul, kuna kaitse-eeskirja eelnõusse viidi sisse muudatus, millega keelatakse kaitseala Sakala tee piiranguvööndis uuendusraie. Määruse eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Viljandi kontoris (Paala tee 4, Viljandi) ning Põhja-Sakala vallavalitsuses (Lembitu pst 42, Suure-Jaani) ajavahemikus 21.10. – 10.11.2019. Materjalidega saab tutvuda ka Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee.

Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole (Paala tee 4, Viljandi või info@keskkonnaamet.ee) hiljemalt 10.11.2019. Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aasta talvel.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Määrus (141.36 KB, PDF)

Seletuskiri (205.06 KB, PDF)

Kaart (251.39 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.