Sa oled siin

Navesti maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaamet teatab, et keskkonnaministri 7.12.2018. a käskkirjaga nr 1-2/18/902 on algatatud Vabariigi Valitsuse määruse „Navesti maastikukaitseala kaitse-eeskiri“ menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Navesti maastikukaitseala on loodud, et kaitsta, säilitada ja tutvustada piirkonnale iseloomulikku maastikku, Navesti orundi luiteid ja looduse mitmekesisust, aidata kaasa säästva puhkemajanduse ja elukeskkonna arengule ning tasakaalustatud keskkonnakasutusele. Kaitsta II kaitsekategooria linnuliiki ja tema elupaika.

Määruse eelnõu, seletuskirja ja kaardimaterjaliga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal Keskkonnaameti Viljandi kontoris (Paala tee 4, Viljandi) ning Põhja-Sakala vallavalitsuses (Lembitu pst 42, Suure-Jaani) ajavahemikus 8.04. – 5.05.2019. Materjalidega saab tutvuda ka Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee.

Kaitseala kaitse-eeskirja muutmise avalik arutelu toimub 23.04.2019 kl 15.00 Põhja-Sakala vallavalitsuse saalis, kus tutvustatakse kavandatavat kaitsekorda.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroole (Paala tee 4, Viljandi või info@keskkonnaamet.ee) hiljemalt 5.05.2019. Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aasta jaanuaris.

Lisainfo: Meelis Suurkask, 516 4997, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee

Määruse eelnõu (141.36 KB, PDF)

Seletuskirja eelnõu (180.68 KB, PDF)

Kaart (251.39 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.