Sa oled siin

Mukri maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmine

Keskkonnaministri 16. märtsi 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/121 on algatatud Mukri maastikukaitseala kaitse-eeskirja muutmise menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Kaitse-eeskirja eelnõu, seletuskirja ja kaardiga on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal 18.09‒16.10.2020 siinse teate allosas. Kaitseala välis- ja vööndite piiridega saab täpsemalt tutvuda ka kaardirakenduse kaudu, mille leiate siit.

Ootame põhjendatud ettepanekuid ning kutsume aktiivselt osalema avalikustatud kaitse-eeskirja menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Oma parandusettepanekud ja vastuväited Mukri looduskaitseala kaitse-eeskirja eelnõu kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Viljandi mnt 16, 11216, Tallinn) hiljemalt 16.10.2020.

Arvestades COVID-19 pandeemilist levikuvõimet ja soovitatud ettevaatusabinõusid, teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata. Eelistame suhelda sidevahendeid kasutades, vajadusel lepime kokku individuaalsed kohtumised.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole kaitse-eeskirja eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt 2020. aasta lõpus ministeeriumite vahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2021. aasta esimesel poolel.

Lisainfo: Sander Laherand, 5692 7990, sander.laherand@keskkonnaamet.ee või Riina Kotter, 503 7128 

Kaitse-eeskirja eelnõu (324.84 KB, PDF)

Seletuskiri (701.75 KB, PDF)

Kaart (7.14 MB, PDF)

 Vanad loodusmetsad tagavad elupaiga paljudele liikidele, lehitu pisikäpp. Foto: Sander Laherand


 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.