Sa oled siin

Matsi-Kärneri tammiku kaitse alt mahaarvamise väljatöötamise kavatsus

Keskkonnaamet teatab, et kavandamisel on Matsi-Kärneri tammiku kaitseala kaitse alt mahaarvamise määruse eelnõu koostamine. Valminud on määruse eelnõu väljatöötamise kavatsus, kus tehakse ettepanek arvata Matsi-Kärneri tammiku kaitseala kaitse alt maha.

Matsi-Kärneri tammiku riikliku kaitse alt mahaarvamise ettepaneku tegemisel on lähtutud asjaolust, et puistu ei erine ümbritsevast metsast niivõrd oluliselt, et see peaks tingimata olema riikliku kaitse all. Puistul puudub kõrge looduskaitseline väärtus ja üleriigiline tähtsus. Tegemist on noorte tammedega (50-60 a), leidub ka üksikuid vanemaid puid. Tammikul on vaid mõningane maastikku ilmestav tähtsus ning selle kaitsmine riiklikul tasandil pole põhjendatud.

Väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda 21. maist 10. juunini 2020. a Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee. Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Parandusettepanekud ja vastuväited kaitsealuse objekti kaitse alt mahaarvamise kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaameti e-posti aadressil info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 10. juuniks 2020.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole väljatöötamise kavatsuse kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avalikustamise perioodil.

Lisainfo: Reet Reiman, 786 8369 reet.reiman@keskkonnaamet.ee

Väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda SIIN (438.4 KB, DOCX)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.