Sa oled siin

Märjamaa järtade maastikukaitseala kaitsekorra muutmine

Keskkonnaamet planeerib muuta Rapla maakonnas Märjamaa vallas asuva Märjamaa järtade maastikukaitseala kaitsekorda, liites olemasoleva kaitseala külge ka kaitstava loodusobjekti Niidiaia tammiku.

Oleme koostanud Märjamaa järtade maastikukaitseala kaitsekorra muutmise väljatöötamise kavatsuse (edaspidi VTK), mille leiate teate allosast. VTK-s on toodud võrdlused kehtiva ja planeeritava kaitsekorra osas. Samuti kirjeldatakse kompensatsiooni võimalusi, kaitseala väärtusi, ohutegureid jms. Olulisem muudatus puudutab sihtkaitsevööndi laienemist. Tsoneeringuga saab tutvuda ka siin.

Ettepanekud ja seisukohad VTK kohta palume esitada kirjalikult Keskkonnaametile (info@keskkonnaamet.ee või Viljandi mnt 16, 11216 Tallinn) hiljemalt 19.10.2020. Palume maaomanikel, kes soovivad individuaalselt VTK üle arutada, sellest meile märku anda.

Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus keskkonnaministrile määruse eelnõu menetluse algatamiseks. Määruse eelnõu kohta on võimalik arvamust avaldada menetluse algatamisele järgneval avaliku väljapaneku perioodil, mis toimub eeldatavasti 2021. aastal.

Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Lisainfo: Sander Laherand, 5692 7990, sander.laherand@keskkonnaamet.ee või Riina Kotter, 503 7128

Väljatöötamise kavatsus (1.7 MB, PDF)

 Poollooduslik niidukooslus, mis asendub aeg-ajalt ka ajutise järvega - järtaga. Foto: Sander Laherand

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.