Sa oled siin

Keskkonnaamet muutis Vooremaa maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet muutis peadirektori 05.03.2020 käskkirjaga nr 1-2/20/1 Vooremaa maastikukaitseala kaitsekorralduskava 2013-2022 (kinnitatud 10.01.2012. a käskkirjaga nr 1-4.2/12/5).

Seoses aktiivse maakasutuse ja ehitussurvega Vooremaa maastikukaitsealal on tekkinud vajadus muuta kaitsekorralduskava, et Vooremaa maastikukaitsealal oleks võimalik läbi viia maakatte ja –kasutuse uuringut.

Muudetakse kaitsekorralduskava punkti 2.2.6 „Maastikud“ ning punkti 4 „Kavandatavad kaitsekorralduslikud tegevused, eelarve ja ajakava“, tuues sisse uuringu, mis analüüsib Vooremaa maakatte kasutust viimase 100 aasta jooksul ning loob maakatte muutuste andmebaasi, mida saab igapäevases töös kaitseala valitsemises kasutada. Andmebaas võimaldaks paremini hinnata looduskaitseväärtusi: põliseid metsaalasid, kunagisi poollooduslikke rohumaid ning nende paiknemist suuremas mõõtkavas; kavandada vajalikku ja paremini põhjendatud kaitsekorraldust.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (7.56 MB, PDF)

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.