Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Vulbi maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaameti peadirektor kinnitas 16. juuni 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/10 Vulbi maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2020–2029.

Vulbi maastikukaitseala asub Järva maakonnas Järva vallas Peedu ja Sääsküla külas. Kaitseala pindala on 11,1 ha. Vulbi maastikukaitseala on olnud kaitse all alates 1993. aastast, kaitseala praegu kehtiv kaitse-eeskiri kinnitati Vabariigi Valitsuse 29. detsembri 2016. a määrusega nr 163 „Vulbi maastikukaitseala kaitse-eeskiri”. Kaitseala kuulub Vulbi loodusalana Natura 2000 võrgustikku.

Vulbi maastikukaitseala kaitse-eesmärk on kaitsta metsakooslusi, maastikku, Vulbi oosi, loodusdirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüüpe okasmetsad oosidel ja moreenikuhjatistel (9060) ning soostuvad ja soo-lehtmetsad (9080*) ning kaitsealuseid taimeliike palu-karukella (Pulsatilla patens) ja siledat tondipead (Dracocephalum ruyschiana).

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Olulisemaks kavandatud tegevuseks Vulbi maastikukaitsealal on palu-karukella ja sileda tondipea kasvukohtade taastamis- ja hooldustööd.

Lisainfo: Kristi Pai, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, tel 3295543, kristi.pai@keskkonnaamet.ee

Kaitsekorralduskava (1.02 MB, PDF)

Sile tondipea Vulbi maastikukaitsealal. Foto: Iti Jürjendal


 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.