Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Väike-Palkna maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 14. oktoobri 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/12 „Väike-Palkna maastikukaitseala kaitsekorralduskava
aastateks 2020–2029“.

Rõuge vallas asuv Väike-Palkna maastikukaitseala on kaitse all alates 1979. aastast. Kaitseala pindala on 24,7 ha.

Väike-Palkna maastikukaitsealal asuvad järv ja mets, mis moodustavad mitmekesise maastiku. Väiku-Palkna järves kasvab kaitsealune taimeliik vahelduvaõieline vesikuusk ning järve kaldal kasvab vana loodusmets. Järv on kohalikele elanikele supluskohaks.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks.

Olulisemad tegevused, mida Väike-Palkna maastikukaitseala kaitsekorralduskavaga plaanitakse, on Väiku-Palkna järve uuring, tähiste hooldamine ja uuendamine ning infotahvli paigaldamine.

Lisainfo: Kerttu Elm, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 680 7913, kerttu.elm@keskkonnaamet.ee.

Kaitsekorralduskavaga saate tutvuda SIIN (1.35 MB, PDF)

Väike-Palkna järv. Foto Kerttu Elm

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.