Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Suurekivi looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 6. mai 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/5-4 Suurekivi looduskaitseala (Suurekivi loodusala) kaitsekorralduskava aastateks 2020–2029.

Suurekivi looduskaitseala asub Lääne-Viru maakonnas Vinni vallas Koeravere ja Veadla külas, kohalikud teavad seda ala ka Müta metsana. Looduskaitseala pindala on 270,3 ha ning 99% sellest on metsamaa. Metsad on suures osas kujunenud endistest puisrohumaadest ja neis kasvab suhteliselt palju tammesid. Ala kuulub üle-euroopalisse looduskaitsealade võrgustikku Natura 2000, sest sealsed vanad loodusmetsad, vanad laialehised metsad ja rohunditerikkad kuusikud on kogu Euroopa Liidus ohustatud ja vajavad kaitset. Suurekivi looduskaitseala on piirkonnas oluline kaitsealuste liikide kauni kuldkinga, punase tolmpea ja kopsusambliku kasvukoht. Lisaks neile kasvab kaitsealal mitmeid teisi kaitsealuseid taimi ja vääriselupaiga tunnusliike.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse olulisemad tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Tegevused, mida Suurekivi looduskaitsealal kaitsekorralduskavaga planeeritakse, on inventuuride ja uuringute tegemine kaitsealuste taimede ja kopsusambliku kasvukohtade täpsemaks kaardistamiseks ja kasvukohtade seisundi hindamiseks ning kaitseala piiritähiste paigaldamine.

Kava koostasid Adepte Ekspert OÜ esindajad Piret Toonpere, Janek Kivi ja Anni Naaris. Kaitsekorralduskava valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Liggi Namm, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 522 6894, liggi.namm@keskkonnaamet.ee

Suurekivi looduskaitseala kaitsekorralduskava (6.44 MB, PDF)

Punane tolmpea Suurekivi looduskaitsealal. Foto: Liggi Namm


 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.