Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Suure-Aru looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 18. oktoobri 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/13 Suure-Aru looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2019–2028.

Suure-Aru looduskaitseala, pindalaga 703 ha, asub Harju maakonnas Lääne-Harju vallas Ohtu külas ning Saue vallas Kabila ja Tuula külas. Kaitseala kuulub kogu ulatuses Natura 2000 võrgustikku Suure-Aru loodusalana. Kaitseala ilmestab peamiselt soine maastik. Ala keskele jääb umbes 300 ha suurune madalsoo elupaik koos metsaste soosaartega, mis on ala peamiseks kaitse-eesmärgiks. Sood ümbritsevad valdavalt kuivenduse mõjul tekkinud esimese põlvkonna metsad, leidub ka vanemaid puistuid. Kaitsealale jääb mitmeid veel 20. sajandil hoolduses olnud puisniite ja -karjamaid, millelt võib leida kasvamas kaitse-eesmärgiks olevat liiki kaunist kuldkinga.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks.

Looduskaitseala peamine eesmärk on selle looduslikkuse säilitamine, mistõttu täiendavat külastustaristut kaitsealale ei kavandata. Kaitsekorraldusperioodi olulisem tegevus on madalsoo veerežiimi taastamine, millele eelneb uuring oluliste kraavide kaardistamiseks ja detailsete tööde kavandamiseks.

Lisainfo: Sander Laherand, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, tel 5692 7990, sander.laherand@keskkonnaamet.ee.

Kaitsekorralduskava (2.38 MB, PDF)

Kinnikasvav madalsoo Suure-Aru looduskaitsealal. Foto: Sander Laherand.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.