Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Pirita jõeoru maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaameti peadirektor kinnitas 16. juuni 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/9 Pirita jõeoru maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2020–2029.

Pirita jõeoru maastikukaitseala asub Tallinnas Pirita ja Lasnamäe linnaosas ning Harju maakonnas Jõelähtme vallas Iru ja Nehatu külas. Kaitseala pindala on 707,1 ha, mis jaguneb kuueteistkümneks piiranguvööndiks. Kaitseala kuulub Natura 2000 võrgustikku Pirita loodusalana.

Kaitsealal paiknevad Pirita jõe ürgorg terrasside ja paljanditega, nõmme- ja palumännikud, niidualad ja Kloostrimetsa soo moodustavad looduskauni kompleksi, kus on elupaiku mitmetele erinevatele liikidele. Linnatingimustes on Pirita roheala liikidele heaks liikumiskoridoriks ning Kloostrimetsa massiivis ja Kloostrimetsa soo rabastunud männikus leidub sobivaid biotoope erinevatele puistulindudele. Pealinna sisese puhkealana on maastikukaitseala populaarne koht ja alal on rekreatiivne väärtus vaheldusrikka ja kauni maastiku tõttu. Alal asuval Tallinna botaanikaaial on suur loodushariduslik tähtsus. Botaanikaaia taimekogudes säilitatakse haruldasi ja hävimisohus liike ning uuritakse haruldaste taimeliikide populatsioonide ökoloogilise taastamise võimalusi. Kaitsealale on Pirita Spordikeskuse poolt märgitud u 20 km ulatuses terviserajad, mida aktiivselt kasutatakse. Riigimetsa Majandamise Keskus siia külastusobjekte ei ole rajanud ja ei plaani seda teha ka tulevikus. 

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida kaitsekorralduskavaga kavandatakse, on riikliku seire jätkamine, poollooduslike koosluste hooldamine ja uute infotahvlite koostamine ning paigaldamine.

Lisainfo: Imbi Mets, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, tel 3295543, imbi.mets@keskkonnaamet.ee

Kaitsekorralduskava (14.21 MB, PDF)

Pirita jõe ürgorg. Foto: Imbi Mets

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.