Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Parila looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 15. mai 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/8-2 Parila looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2020–2029.

Parila looduskaisteala, pindalaga 208,3 ha, asub Harju maakonnas Anija vallas Parila külas. Looduskaisteala kuulub kogu ulatuses Natura 2000 võrgustikku Parila loodusalana. Parila looduskaitsealal esineb niite, soid ja soostunud metsi, mis pakuvad sobivaid kasvukohti paljudele kaitsealustele ja ohustatud taimeliikidele. Ala olulisuse taimestikule tagavad seni veel võrdlemisi avatuna säilinud kooslused ning vähene inimsurve kaitsealale. Kaitsealal ei asu külastusobjekte nagu telkimisalad ja lõkkekohad ja neid pole kaitsekorralduskavaga plaanis ka rajada. Kaitsekorralduskavaga on planeeritud kaitsealal eesti soojumika ja soo-neiuvaiba kasvukohtade hooldustöid, mille käigus eemaldatakse kasvukohtadele peale kasvav võsa ja osaliselt ka puud.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida Parila kaitsekorralduskavaga kavandatakse, on taimede kasvukohtade hooldus, riikliku seire jätkamine ja tähiste paigaldamine.

Lisainfo: Tanika Ojasild, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, tel 5699 5307, tanika.ojasild@keskkonnaamet.ee

Kaitsekorralduskava (2.72 MB, PDF)

Parila looduskaitseala. Foto: Marje Talvis


 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.