Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Paljassaare hoiuala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 11. detsembri 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/14 Paljassaare hoiuala kaitsekorralduskava aastateks 2020–2029.

Paljassaare hoiuala pindalaga 277,9 ha asub Harju maakonnas Tallinna linnas Põhja-Tallinna linnaosas. Hoiuala kuulub kogu ulatuses Natura 2000 võrgustikku Paljassaare linnualana. Paljassaare hoiuala on ennekõike oluline paljudele rannikulinnuliikidele. Ala linnurikkuse tagavad heade puhke- ja toitumisvõimalustega mitmekesine maastik (roostik, niidud, põõsastikud, madal meri) ning asumine lindude rändeteel. Arvukamalt peatub rändel hoiualal aul ja sõtkas ning ala on oluline pesitsusala randtiirule ja jõgitiirule. Hoiualal ei asu külastusobjekte nagu telkimisalad ja lõkkekohad ja neid pole kaitsekorralduskavaga plaanis ka rajada. Kaitsekorralduskavaga on planeeritud hoiualal erinevate koosluste (nt rannikulõukad, rannaniit) taastamist ja hooldust ning linnustiku ja taimestiku inventuure.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida Paljassaare hoiuala kaitsekorralduskavaga kavandatakse, on koosluste taastamine, riikliku seire jätkamine, inventuuride tellimine ja tähiste paigaldamine ning uuendamine.

Lisainfo: Tanika Ojasild, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, tel 5699 5307, tanika.ojasild@keskkonnaamet.ee.

Kaitsekorralduskava (3.01 MB, PDF)

Lisa 6 (53.71 KB, XLSX)

Väike-Paljassaare poolsaarel asuv karjatatav rannaniit. Foto: Tanika Ojasild

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.