Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Orkjärve looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 10. septembri 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/10 Orkjärve looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2019–2028.

Orkjärve looduskaitseala, pindalaga 1154,5 ha, asub Harju maakonnas Saue vallas Jaanika, Aude ja Tabara külas. Kaitseala kuulub kogu ulatuses Natura 2000 võrgustikku Orkjärve loodusalana. Orkjärve looduskaitsealal asuv raba, soo, mets ja Laanemaa järv moodustavad looduskauni kompleksi, pakkudes sobivaid elupaiku paljudele erinevatele liigirühmadele. Kaitseala mõlemal lahustükil on laialt levinud mitmed kaitsealused taimed, kellest tavalisemad on käpalised. Samuti on tegemist olulise pesitsus- ja/või elupaigaga paljudele kaitsealustele lindudele, kellest kõrgema kaitsekategooriaga on metsis, laululuik, karvasjalg-kakk ning kaljukotkas. Looduskaitseala peamine eesmärk on selle looduslikkuse säilitamine, mistõttu täiendavat külastustaristut sinna ei kavandata.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida Orkjärve looduskaitseala kaitsekorralduskavaga kavandatakse, on riikliku seire jätkamine, inventuuride tellimine, tähiste hooldamine ning uuendamine.

Lisainfo: Tanika Ojasild, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, tel 5699 5307, tanika.ojasild@keskkonnaamet.ee

Kaitsekorralduskava (6.42 MB, PDF)

Orkjärve looduskaitseala. Foto: Imbi Mets


 
 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.