Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Muti maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas 2.10.2018 käskkirjaga nr 1-2/19/11 Muti maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2020-2029.

Muti maastikukaitseala asub Viljandi maakonnas Viljandi vallas Muksi külas ja Mulgi vallas Mäeküla, Hirmuküla ja Sudiste külas. Kaitseala pindala on 158,8 ha.

Muti MKA on loodud, et kaitsta, säilitada ja tutvustada piirkonnale iseloomulikku maastikku, väärtuslikke metsakooslusi, Muti järve, Muti Umbjärve ja Mäeküla järve. Muti maastikukaitsealal kaitstakse Euroopa Liidu nõukogu direktiivi 92/43/EMÜ looduslike elupaikade ning loodusliku taimestiku ja loomastiku kaitse kohta I lisa elupaigatüüpe: looduslikult rohketoitelised järved (3150), huumustoitelised järved ja järvikud (3160), allikad ja allikasood (7160) ning okasmetsad oosidel ja moreenkuhjatistel (9060). Kaitstakse taimeliike väike vesiroos ja valge vesiroos. Kaitseala tuumiku moodustab Muti – Mäeküla sandurmõhnastik, kus kruusast ja liivast küngaste vahele jäävad Muti järv, Umbjärv ja Mäeküla järv. Muti järvedest lõuna poole jäävad sürjametsaga kaetud mõhnastik ja oos ning selle servaalale madalsood.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse 10 aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Muti maastikukaitseala kaitsekorralduskava on koostatud aastateks 2020–2029. Olulisemad tööd, mida kaitsekorralduskavaga planeeritakse on Mäeküla järve seisundi parandamise võimaluste uuring ning kaitseala tähistamine. Jätkatakse riikliku seireprogrammi raames väikejärvede ja saarma seiret. Muti maastikukaitseala on suhteliselt madala külastuskoormusega ning külastusrajatisi kaitsealale ei planeerita.

Lisainfo: Meelis Suurkask, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee.

Kaitsekorralduskava (2.27 MB, PDF)

    Muti järv. Foto: M. Suurkask

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.