Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Kisejärve maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 16. aprilli 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/4 „Kisejärve maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2020–2029“.

Rõuge vallas asuv Kisejärve maastikukaitseala on kaitse all alates 1983. aastast. Kaitseala pindala on 668,5 ha.

Kisejärve maastikukaitsealal on vaheldusrikas maastik, mis on soine ja järvederohke. Kaitsealal paikneva Selsisoo idapiiril on omapärane liivavallistik. Kisõjärves kasvab kaitsealune taimeliik vahelduvaõieline vesikuusk ning kaitseala järvi kasutavad toitumis- ja pesitsusalana I kaitsekategooria liik kalakotkas (Pandion haliaetus) ja II kaitsekategooria liik järvekaur (Gavia arctica). Kisejärve maastikukaitsealal on väärtuslikest elupaigatüüpidest esindatud liiva-alade vähetoitelised järved (3110), vähe- kuni kesktoitelised kalgiveelised järved (3140), huumustoitelised järved ja järvikud (3160), siirdesoo- ja rabametsad (91D0), rohunditerikkad kuusikud (9050) ning vanad loodusmetsad (9010*).

Kisejärve MKA-l on ala väärtustega tutvumiseks 6 km pikkune matkarada, mida hooldab RMK. Matkarada kulgeb ümber sopilise ja poolsaartega ääristatud Kisõjärve, möödub Luikjärvest ja juhatab haruldaste vetikate poolest kuulsa Pahijärve äärde. Rada möödub ka tuntud Nopri meierei karjamaadest.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida Kisejärve maastikukaitseala kaitsekorralduskavaga plaanitakse, on kaitseala järvede limnoloogiline uuring, tähiste ja matkaraja hooldamine ning uuendamine.

Lisainfo: Kerttu Elm, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 680 7913, kerttu.elm@keskkonnaamet.ee.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (1.87 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.