Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Järveküla looduskaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 06.05.2020 käskkirjaga nr 1-2/20/7-3 „Järveküla looduskaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2020-2029“.

Järveküla looduskaitseala kaitse-eesmärk on kaitsta ja säilitada Õhne jõe suudme ja Võrtsjärve vahelist märgala ja sellega seotud elustiku mitmekesisust ning kaitsealuste liikide kasvukohti ja elupaiku ning loodusdirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüüpe lamminiidud (6450), rabad (7110*), vanad loodusmetsad (9010*), soostuvad ja soo-lehtmetsad (9080*), siirdesoo- ja rabametsad (91D0*). Siirdesoo- ja rabametsad on kaitsealal kõige levinumad ja katavad alast ca 260 ha (38,5%).

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Kaitsekorralduskavaga ettenähtud tegevustest moodustavad suurema osa riiklikud seired, suuremahulisi ja kulukaid tegevusi ette pole nähtud.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (6.45 MB, PDF)

Lisainfo: Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist Marica-Maris Paju tel. 5336 5805, e-kiri: maris.paju@keskkonnaamet.ee.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.