Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Hino maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 30. aprilli 2020. a käskkirjaga nr 1-2/20/6 „Hino maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2020–2029“.

Rõuge vallas asuv Hino järv on kaitse all alates 1962. aastast ja maastikukaitseala loodi sinna 2005. a. Kaitseala pindala on 701,4 ha.

Hino maastikukaitsealal on  valdavalt looduslikud kooslused – veekogud, metsaalad ja metsaala üleminekud soodeks (üleminekulised metsaalad). Hino järves kasvab kaitsealune taimeliik vesilobeelia (Lobelia dortmanna) ning kaitseala järvel pesitseb II kaitsekategooria liik järvekaur (Gavia arctica). Kaitsealal on metsise (Tetrao urogallus) mängupaik. Hino maastikukaitsealal on väärtuslikest elupaigatüüpidest esindatud looduslikud rohketoitelised järved ja järvikud (3150), siirdesoo- ja rabametsad (91D0), soostuvad ja soo-lehtmetsad (9080*), okasmetsad moreenikõrgendikel (9060) ning vanad loodusmetsad (9010*).

Hino maastikukaitsealal asub Siksälä kalmõtõmägi, mis on Eesti kõige põhjalikumalt uuritud, ühtlasi ka kõige rikkalikumate leidudega hilis-muinasaja ja keskaja kalme. Lisaks kalmistule jääb kaitsealale ka kirikuase, mis rahvajuttude kohaselt on vanim (rootsiaegne) kihelkonna kirikukoht, ning kalmega samaaegne asulakoht.

Hino maastikukaitsealal on ala väärtustega tutvumiseks koostatud 2012. a voldik. Uuel kaitsekorraldusperioodil on planeeritud kaitsealale paigaldada uus infotahvel.

Kaitsekorralduskava on kaitseala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse kümne aasta olulisemad tegevused alal olevate loodusväärtuste tutvustamiseks, säilimiseks ja kaitsmiseks. Olulisemad tegevused, mida Hino maastikukaitseala kaitsekorralduskavaga plaanitakse, on Hino järve seire, metsiste seire, siseveekogude haudelinnustiku seire, infotahvli paigaldamine, tähiste uuendamine.

Lisainfo: Kerttu Elm, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 680 7913, kerttu.elm@keskkonnaamet.ee.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (2.04 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.