Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Ainja maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 16. aprilli 2020 käskkirjaga nr 1-2/20/3 "Ainja maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2020-2029".

Ainja maastikukaitseala asub Viljandi maakonnas Mulgi vallas Ainja külas. Kaitseala pindala on 112,2 ha. Ainja MKA eesmärk on kaitsta, säilitada ja tutvustada piirkonnale iseloomulikku maastikku, Ainja järve ja Sinejärve, Ainja mägede omapärast pinnavormi ja looduse mitmekesisust, salu- ja laanemetsa metsakooslusi, aidata kaasa säästva puhkemajanduse ja elukeskkonna arengule ning tasakaalustatud keskkonnakasutusele.

Kaitseala tuumiku moodustavad Ainja (Aine) järv ja Sinejärv ning Ainja järvest kirdesse jäävad Ainja (kohalikus murdes Aine) mäed, mille kõrgus ulatub kuni 123 m. Kaitsealana moodustavad need mitmekesise ja kauni ala, kus leidub nii puhkepiirkondi kui ka haruldaste taime- ja loomaliikidele kaitset pakkuvaid ning põllumajandusmaastikke tasakaalustavaid kooslusi. Piirkond tervikuna pakub häid võimalusi puhkuseks, nautimaks Lõuna-Viljandimaa eriilmelist maastikku.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse 10 aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Ainja maastikukaitseala kaitsekorralduskava on koostatud aastateks 2020–2029. Olulisemad tööd, mida kaitsekorralduskavaga planeeritakse on maastikuvaadete hooldustööd, Ainja järve puhkekoha ja Ainja matkaraja hooldustööd ning Ainja järve paisutusrajatise hooldustööd. Jätkatakse riikliku seireprogrammi raames väikejärvede ja saarma seiret. Kaitsekorraldusperioodi lõpus on planeeritud kaitseala kaitsekorralduse edukuse hindamiseks linnustiku seire.

Lisainfo: Meelis Suurkask, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, meelis.suurkask@keskkonnaamet.ee.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (1.92 MB, PDF)

    Ainja järv. Foto Meelis Suurkask

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.