Kalastuskaarti on vaja taotleda, kui püügivahendina kasutatakse nakkevõrku, õngejada, kadiskat, vähinatta, vähimõrda, liivi, kuuritsat, harpuuni (Saadjärv, Kuremaa), õngpüüniseid (Endla või Silma looduskaitsealal, Matsalu rahvuspargis), spinningut ja lendõnge (mõned lõheliste jõed).
Taotluse kalastuskaardi saamiseks saab esitada internetis või Keskkonnaameti kontorites kohapeal. Igale taotlejale väljastatakse sama püügivahendiga püüdmiseks samale veekogule samaks perioodiks üks luba. Nii ei saa juba internetist ostetud loale osta lisaks luba Keskkonnaametist kohapealt ning vastupidi. Väikesaare püsielanikule annab kalastuskaardi kalapüügiks tema elukohajärgset väikesaart ümbritsevale veealale kohalik omavalitsus
Keskkonnaametis kohapeal ja internetis jagatavatelele võrgulubadele ja vähipüügilubadele on kehtestatud eraldi limiidid. 2018. aastaks jagatakse Keskkonnaametis ligikaudu 7% kogu kehtestatud limiidist.
Taotlemine internetis
Internetis saab kalastuskaarti taotleda www.pilet.ee kodulehel. Taotlemisel on vaja end autentida ID-kaardi, mobiil ID või internetipanga vahendusel. Loa eest tuleb maksta kohe pärast taotlemist internetipangas või krediitkaardiga.
Taotlemine Keskkonnaametis
Keskkonnaametis on võimalik taotlus esitada paberkandjal. Kui taotlus esitatakse teise isiku eest, peab sellele olema lisatud taotleja allkirjastatud volikiri (vabas vormis), mis volitab teise isiku taotleja nimel taotlust üle andma. Loa andmise või mitteandmise otsus tehakse 10 tööpäeva jooksul ning see edastatakse loa taotlejale posti või e-posti teel.
Taotlusi võetakse vastu kõigis maakonnakeskustes asuvates Keskkonnaameti kontorites. Põlva maakonnas võetakse taotlused vastu Räpina kontoris. Palmse ja Otepää kontoris, samuti Keskkonnaameti peakontoris (Narva mnt 7a) kalastuskaardi taotlusi esitada ei saa.
Taotluse võib edastada ka e-posti teel. Sel juhul peab esitataval taotlusel peab olema loa taotleja digitaalallkiri. Teise isiku eest taotlust digitaalselt allkirjastada ei saa.
E-posti teel tuleb taotlus saata aadressil info@keskkonnaamet.ee ning posti teel Paala tee 4, 71014 Viljandi.
Posti ja e-posti teel saadetud taotluse puhul loetakse taotluse esitamise ajaks taotluse registreerimise kuupäev ja kellaaeg, mille on Keskkonnaamet märkinud oma dokumendihaldussüsteemis. See aeg on kindlasti hilisem kui e-kirja saatmise kuupäev ja/või kellaaeg, sest taotluse registreeritakse esimesel võimalusel, kuid siiski alles teatud aja jooksul pärast selle saamist. E-kirja saatmise kuupäeva ja kellaaega taotluse registreerimisel ei arvestata!
Kalastuskaardi taotluse vormi (dox ja pdf kujul) saab alla laadida siit:
Kalastuskaardi taotluse vorm (15.87 KB, DOCX)
Kalastuskaardi taotluse vorm (54.33 KB, PDF)
Taotlemine mobiiliga
Mobiiliga on võimalik kalastuskaarti osta vaid nendesse piirkondadesse, kus välja antavate lubade arv ei ole piiratud (forellijõed, lõhejõed, Endla ja Silma LKA jne).
Mobiilimaksel tuleb sisestada telefoni vastav numbrikombinatsioon (1322*püügipiirkonna kood*isikukood) ning helistada (mitte saata sõnumina). Vaata koode siit
Piirarvuta kalastuskaarte saab osta ka mitmetest Omniva postkontoritest (PDF).
Kalastuskaarte väljastavate spetsialistide kontaktandmed:
Kerli Pettai (Peipsi, Võrtsjärv, Jõgeva-, Tartu-, Põlva-, Valga-, Viljandi-, Võrumaa)
kerli.pettai@keskkonnaamet.ee
5366 2619
Arno Sildos (Harju-, Rapla-, Järva-, Lääne-Viru-, Ida-Virumaa)
arno.sildos@keskkonnaamet.ee
674 4813, 5300 4038
Märt Kesküla (Hiiu-, Lääne-, Saare-, Pärnumaa)
mart.keskula@keskkonnaamet.ee
463 6823, 523 4410
Juhised
- Kalastuskaardi elektroonilise taotlemise juhis internetikeskkonnas pilet.ee (PDF).
- Õppevideo kalastuskaardi soetamiseks pilet.ee keskkonnas
- Kalastuskaardi aruande vorm (41.5 KB, XLS)
- Lubatud kalapüügiajad ja -viisid Matsalu rahvuspargis (301.47 KB, JPG)
Õigusaktid
- Ajutised püügikitsendused, harrastuspüügiõiguse tasu ja püügivahendite piirarv harrastuskalapüügil 2019. aastal
- Ajutised püügikitsendused, harrastuspüügiõiguse tasu ja püügivahendite piirarv harrastuskalapüügil 2018. aastal
- Ajutised kalapüügikitsendused ja agarikupüügi ala Läänemerel 2018. aastal
- Kalapüügiga seonduvate andmete esitamise kord
- Kalavarudele ja veetaimedele tekitatud kahju hüvitamise määrad, arvutamise alused ja metoodika ning tekitatud kahju arvutamise akti vorm
- Eestis looduslikult esineva kala või viljastatud marja veekogusse asustamise taotluse kohta esitatavad nõuded, asustamisloa andmise ja asustamise kord
- Kalastuskaardi taotlemise ja andmise kord, tähtajad, nõuded püügivahendi püügilt eemaldamiseks tehtava volikirja kohta ja volitamisest teavitamise kord, harrastuskalapüügi andmete esitamise kord ning harrastuskalapüügiõiguse tasu ja harrastuskalapüügiõiguse eest tasumise ning tasu maksmise kontrollimise kord
- Kalapüügieeskiri
- Kalapüügiseadus
Muu info
- Kalanduse harrastuspüügi infosüsteem
- Info kalastuskaardi kohta Keskkonnaministeeriumi kodulehel
- Info kalastuskaardi taotlemise kohta KalastusInfo.ee lehel
Foto: Aimar Rakko