Sa oled siin

Kaarmise-Jõempa looduskaitseala moodustamine

Keskkonnaamet annab teada, et kavandamisel on Kaarmise-Jõempa looduskaitseala moodustamine. Oleme koostanud väljatöötamise kavatsuse, kus selgitatakse looduskaitseala moodustamise vajadust ja kavandatavat kaitsekorda. Väljatöötamise kavatsuse dokumendiga on võimalik tutvuda kuni 03.09.2019. a Keskkonnaameti Kuressaare kontoris või siinse teate allosas toodud lingi kaudu.

Kaarmise-Jõempa looduskaitseala kavandatakse moodustada praegu kaitse all oleva Kaarmise hoiuala, uuendamata kaitsekorraga kaitseala -  Jõempa kurisute, Kaarmise merikotka püsielupaiga ja Jõempa sellerheiniku püsielupaiga baasil. Täpsustatakse ala kaitse-eesmärke ja piire ning kehtestatakse uus kaitsekord. Praegu kehtiv vana kaitsekorraga kaitseala Jõempa kurisud võeti kaitse alla 18. detsembril 1973. a Kingissepa Rajooni TSN Täitevkomitee otsusega nr 22 „Kohaliku kaitse alla võetavate looduskaitseobjektide täiendava nimekirja kinnitamine” kinnitatud kaitse-eeskiri vajab kooskõlla viimist kehtiva õigusega ja parema kaitse tagamiseks on mõttekas liita sarnast kaitsekorda vajavad alad terviklikuks looduskaitsealaks. Kaitseala tsoneeringut ning kaitsekorda on vaja muuta, et paremini tagada haruldaste liikide ja looduskoosluste kaitset.

Ootame põhjendatud ettepankuid ning kutsume aktiivselt osalema Kaarmise-Jõempa looduskaitseala moodustamise menetluses. Eesti loodusväärtuste kaitse on tagatud heas koostöös maaomanike ja huvigruppidega ning Teie panus on meile oluline.

Ootame Teilt ettepanekuid koos põhjendustega hiljemalt 03.09.2019 Keskkonnaameti Lääne regiooni aadressil Tallinna 22, Kuressaare, 93819 Saare maakond või info@keskkonnaamet.eeKaarmise-Jõempa looduskaitseala moodustamise kavatsuse avalik arutelu toimub 3. septembril  2019 kell 15.00 Keskkonnaameti Kuressaare kontoris (Tallinna 22) I korruse saalis, kus tutvustatakse laekunud küsimusi ja ettepanekuid ning kaitsekorra viimast seisu.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole väljatöötamise kavatsuse kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast tutvustamisperioodi lõppu esitatakse väljatöötamise kavatsus keskkonnaministrile määruse „Kaarmise-Jõempa looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiriˮ eelnõu koostamise menetluse algatamiseks.

Lisainfo: Mirjam Grosberg 472 4729, mirjam.grosberg@keskkonnaamet.ee

Väljatöötamise kavatsusega saab tutvuda SIIN (1.03 MB, PDF)

Foto: Mirjam Grosberg

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.