Sa oled siin

Jõgeva maakonna parkide ja puistute kaitse alt väljaarvamine

Keskkonnaamet annab teada, et keskkonnaministri 27. märtsi 2019. a käskkirjaga nr 1-2/19/271 on algatatud määruse „Jõgeva maakonna parkide ja puistute kaitse alt väljaarvamine” menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Jõgeva maakonnas arvatakse kaitseväärtuse kadumise tõttu kaitse alt välja 14 parki ja puistut. Need objektid on:

Jõgeva vallas J. Aamissepa selektsiooniaed, Kudina park ja puiestee, Leedi põlispuude grupp, Liivoja puudegrupp, Rahuoru park, Ripuka puudegrupp, Saduküla kooli park ja Saduküla puudegrupp;

Mustvee vallas H. Järve dendropark;

Põltsamaa vallas Pisisaare park ja puiestee, Kursi põlispuude grupp, Nõmme talu dendraarium, Põltsamaa Lossi tänava metsapark ja Sõpruse park.

Kaitse alt väljaarvamise menetluse materjalidega on võimalik tutvuda avaliku väljapaneku ajal ajavahemikus 14. maist 28. maini 2019. a Keskkonnaameti Jõgeva (Aia 2, Jõgeva) ja Tartu (Aleksandri 14, Tartu) kontoris ning Jõgeva (Suur 5, Jõgeva), Mustvee (Tartu 28, Mustvee) ja Põltsamaa (Lossi 9, Põltsamaa) vallavalitsuses.

Põhjendatud parandusettepanekud ja vastuväited Jõgevamaa parkide ja puistute kaitse alt väljaarvamise määruse eelnõu kohta palume Keskkonnaametile esitada kirjalikult (info@keskkonnaamet.ee või Aleksandri 14, 51004 Tartu) hiljemalt 28. maiks 2019. Kui nimetatud tähtajaks ei ole määruse eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et Teil vastuväited puuduvad.

Keskkonnaamet teeb looduskaitseseaduse § 9 lõike 4 punkt 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta. Kui ettepanekute ja vastuväidete esitamise tähtajaks ei ole esitatud vastuväidet menetluse läbiviija ettepanekule mitte korraldada kaitse alt väljaarvamisel avalikku arutelu, avalikku arutelu ei korraldata.

Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt detsembris 2019. aastal ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2020. aasta teisel poolel.

Lisainfo: Marica-Maris Paju, 5336 5805, maris.paju@keskkonnaamet.ee

Määruse eelnõu (276.39 KB, PDF)

Seletuskirja eelnõu (348.73 KB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.