Language switcher

Meri

Vee erikasutus merel

Vastavalt veeseaduse § 9 lõikele 5 annab vee erikasutusloa Keskkonnaamet. Kaldaga püsivalt ühendamata ehitiste, veekaabelliinide ja torujuhtmete ehitamiseks merel ning Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel annab vee erikasutusloa Keskkonnaministeerium.

 

Avaliku veekogu koormamine ehitisega

Alates 10. juulist 2009 hakkas kehtima uus sadamaseadus, millega võimaldati (seaduslikult) avalikesse veekogudesse kaldaga püsivalt ühendatud ehitiste (kaldakindlustused, sadamarajatised-kaid, muulid, lautrid jne) rajamist. Nende ehitamiseks on enamasti vaja ka vee erikasutusluba. Sadamaseaduse rakendussätete kaudu muudeti ka suur hulk muid seadusi. Vee erikasutusloa andmise ja taotlemise osas on oluline silmas pidada eelkõige ehitusseaduse, planeerimisseaduse ja veeseaduse muutusi.

Avalike veekogude nimekiri leitav veeseadus § 5. Avalikud veekogud kuuluvad riigile. Avalikud veekogud ei ole tsiviilkäibes.

Loa taotlemine

Loa vee erikasutuseks kaldaga püsivalt ühendatud ehitise rajamisel annab Keskkonnaamet. Vee erikasutusloa saamiseks tuleb esitada Keskkonnaametile taotlus, mis vastaks keskkonnaministri 26. märts 2002.a. määrusele nr 18 “Vee erikasutusloa ja ajutise vee erikasutusloa andmise, muutmise ja kehtetuks tunnistamise kord, loa taotlemiseks vajalike materjalide loetelu ja loa vormid”. Vee erikasutusloa taotlemiseks vajalikud näidised on saadaval abimaterjalide alt.

NB! Keskkonnaamet ei võta menetlusse vee erikasutusloa taotlusi kaldaga püsivalt ühendatud ehitise rajamiseks või rekonstrueerimiseks, mille juures puudub veekogu omaniku nõusolek või mis ei ole kantud ehitisregistrisse.

Loe lisaks ehitise rajamise (201.75 KB, PDF) ja ehitise rekonstrueerimise (188.92 KB, PDF) kohta.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.