Metsapuude seemnekontrollilabor

Metsaosakonna metsapuude seemnekontrollilaboril on määratletud akrediteerimisulatus Eesti Akrediteerimiskeskuse poolt (akrediteeritud katselabor L037 (PDF)) aastast 2000. Labor asub aadressil Tartu Rõõmu tee 6.

Seemenete analüüsimisel kasutatakse rahvusvahelise seemnete testimise assotsiatsiooni (Seed Testing Association - ISTA) metoodikaid.

Metsapuude seemnete analüüsimiseks tuleb saata Keskkonnaametile aadressile info@keskkonnaamet.ee sellekohane taotlus (13.64 KB, XLSX).

Riigilõivuseaduse § 134 kohaselt tuleb alates 01.01.2020 laboratoorsete analüüside eest tuleb tasuda riigilõiv 100 eurot.

Laboris kontrollitakse metsapuude seemnete kvaliteeti lähtudes keskkonnaministri 01.07.2016  määrusest nr. 20 „ Metsa uuendamisel kasutada lubatud  kultiveerimismaterjali algmaterjali päritolu, kultiveerimismaterjali  tarnimise ja turustamise nõuded“. Nõuetele vastavuse korral väljastatakse tellijale katseprotokoll.

Hariliku kuuse  seeme (20 x suurendus). Foto: Märt Bratka

Hariliku männi  seeme (20 x suurendus). Foto: Märt Bratka

Sanglepa  seeme (20 x suurendus). Foto: Märt Bratka

Arukase idanevuskatse. Foto: Märt Bratka

   

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.