Metsapuude seemnekontrollilabor

Metsaosakonna metsapuude seemnekontrolli laboril on akrediteeritud kvaliteedijuhtimissüsteem ja akrediteering (Eesti Akrediteerimiskeskuse poolt akrediteeritud katselabor L037 (PDF)) aastast 2000, kui tegutseti Metsakaitse- ja Metsauuenduskeskuse koosseisus. Alates 01.02 2009 kuulub labor Keskkonnaameti metsaosakonna koosseisu. Labor asub Tartus Rõõmu tee 6.

Seemenete analüüsimisel kasutatakse rahvusvahelisi ISTA (International Seed Testing Association) metoodikaid.

Seemnete kvaliteedikontrolliks on akrediteeritud seemnete puhtuse määramine (meetod ISTA 3), 1000 seemne massi määramine (meetod ISTA 10) ja seemnete idanevuse määramine (meetod ISTA 5).

Laboris kontrollitakse metsapuude seemnete kvaliteeti ja tunnustatakse seemnepartiisid. Keskkonnaministri 01.07.2016  määruses nr.20 „ Metsa uuendamisel kasutada lubatud  kultiveerimismaterjali algmaterjali päritolu, kultiveerimismaterjali  tarnimise ja turustamise nõuded“  sätestatud nõuetele vastavuse korral väljastatakse tellijale analüüsiprotokoll ja sertifitseerimise taotlemisel  seemnepartii põhitunnistus.

Taotlus metsaseemnepartiide analüüsimiseks (13.64 KB, XLSX)

Taotlus saata info@keskkonnaamet.ee

Hariliku kuuse  seeme (20 x suurendus). Foto: Märt Bratka

Hariliku männi  seeme (20 x suurendus). Foto: Märt Bratka

Sanglepa  seeme (20 x suurendus). Foto: Märt Bratka

Arukase idanevuskatse. Foto: Märt Bratka

   

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.