Metsandus

Keskkonnaameti metsaosakonna eesmärk on korraldada metsanduspoliitika, valdkonna arengukavade ning vastavate programmide elluviimist.

Metsaosakonna teenused

  • menetleb esitatud metsateatisi, koostab metsakaitse- ja metsauuendusekspertiise;
  • annab hinnanguid metsa majandamise kohta, teeb ettekirjutusi metsa kaitse ja metsa uuendamise valdkonnas ning rakendab sunniraha ettekirjutuse täitmata jätmisel.
  • tunnustab metsakultiveerimismaterjali algmaterjali ning kontrollib selle tootmist, pakendamist ja turustamist;
  • peab arvestust metsakultiveerimismaterjali sisse- ja väljaveo üle ning teavitab metsakultiveerimismaterjali väljaveost sihtriiki;
  • teeb kultiveerimismaterjali kahjustajate seiret;
  • annab välja metsapuude mikropaljundamise tegevuslube ja kultiveerimismaterjali põhitunnistusi;
  • hindab metsaseemnete ja istutusmaterjali kvaliteeti;
  • korraldab vääriselupaikade välja valimist ja hindamist, teeb ettepanekuid vääriselupaikade kaitse tagamise kohustuse võtmiseks ning kontrollib vääriselupaikade säilitamist.

Jõgevamaa  erivanuselised segametsad Foto: Tanel Niklus

 

    Metsaosakonna kontaktid

    Valdkond Nimi E-post Telefon
    Juhataja (juhtimine) Olav Etverk olav.etverk@keskkonnaamet.ee 503 2190                
    Nõunik (metsaregistri arendus) Jaanus Kala jaanus.kala@keskkonnaamet.ee 514 4510 
    metsanduse peaspetsialist (sisemised töö juhendid, seaduste ja määruste tõlgendus, regioonide nõustamine) Tanel Niklus tanel.niklus@keskkonnaamet.ee 529 2466 
    metsauuenduse ja metsakaitse peaspetsialist (metsakaitse ja metsauuendus, metsaseemne labor) Rando Omler       rando.omler@keskkonnaamet.ee 528 9687
    metsauuenduse peaspetsialist (kultiveerimismaterjali järelevalve, metsaseemne labor)  Eda Tetlov eda.tetlov@keskkonnaamet.ee 501 4058
    metsauuenduse peaspetsialist (kultiveerimismaterjali järelevalve, metsaseemne labor) Märt Bratka mart.bratka@keskkonnaamet.ee 520 7198 
     

      Keskkonnaameti metsaosakond töötab kolmes tööpiirkonnas

      Piirkond Nimi E-post Telefon Kontor

      Põhja: Harjumaa, Järvamaa, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa

      Liilia Tamm,           metsanduse juhtivspetsialist liilia.tamm@keskkonnaamet.ee 325 8402, 5692 8735                                                Rakvere 
      Põhja: Harjumaa, Järvamaa, Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa Toomas Rebassoo,    metsahoiu peaspetsialist toomas.rebassoo@keskkonaamet.ee 6744808, 5234270    Harju
      Lõuna: Jõgevamaa, Tartumaa, Põlvamaa, Valgamaa, Võrumaa, Viljandimaa Tiina Jüris,              metsanduse juhtivspetsialist tiina.juris@keskkonnaamet.ee 5109 316 Võru
      Lõuna: Jõgevamaa, Tartumaa, Põlvamaa, Valgamaa, Võrumaa, Viljandimaa Kristjan Ait,                metsahoiu peaspetsialist kristjan.ait@keskkonnaamet.ee 5682 6112 Võru
      Lääne: Saaremaa, Hiiumaa, Läänemaa, Raplamaa, Pärnumaa Jaanus Nilp,            metsanduse juhtivspetsialist jaanus.nilp@keskkonnaamet.ee 5109 735 Haapsalu 
      Lääne: Saaremaa, Hiiumaa, Läänemaa, Raplamaa, Pärnumaa Ave Sadam,              metsahoiu peaspetsialist ave.sadam@keskkonnaamet.ee  447 7385, 5124 689                            Pärnu 

       

       

       

      Kuidas osaleda
      riigi valitsemises?

      Sinu arvamus on meile väga oluline!
      Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

      Eelnõude infosüsteem

      Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

      Osalusveeb

       

      Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.