Maapõu

Eestis leidub mitmeid maavarasid, mida kaevandatakse igapäevaelu vajaduste rahuldamiseks. Siia alla kuuluvad näiteks soojus-ja elektrienergia ning ehitusmaterjalide tootmine. Käesoleval ajal kaevandatakse Eestis põlevkivi, dolokivi, lubjakivi, turvast, kruusa, liiva ja savi.

Keskkonnaameti ülesandeks on väljastada maavarade uuringuks ja kasutamiseks vajaminevad keskkonnaload ning tagada taastumatute maavarade jätkusuutlik kasutamine ja olemasolu ka tulevikus.

Maavarade kasutamise suunamiseks on hetkel välja töötatud järgmised arengukavad:
• Ehitusmaavarade kasutamise riiklik arengukava 2011-2020 
• Põlevkivi arengukava 2016 - 2030 (varasemalt ka Põlevkivi kasutamise riiklik arengukava 2008 – 2015)
• Lisaks on koostamisel maapõue strateegia.

Maapõue valdkond ei piirdu ainult maavarade uurimise ja kasutamisega. Keskkonnaameti poole tuleb pöörduda ka erinevate maapõue valdkonda puudutavate kooskõlastuste taotlemiseks, näiteks ehitiste püstitamisel, maaparandus- või põllumajandustöödel ülejääva kaevise või katendi teisaldamiseks ja võõrandamiseks.

Põlevkivikaevandus. Foto: Martin Nurme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Põlevkivikaevandus. Foto: Martin Nurme

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.