Loodushoiutööde korraldamine

Taotlusi loodushoiutööde teostamiseks hetkel vastu ei võeta.

Keskkonnaameti poolt tellitavate loodushoiutööde nimekiri avalikustatakse, kui voor on avatud. Asukohad on nähtavad Maa-ameti kaardirakenduses (otseviide).

Loodushoiutööde raames tellib Keskkonnaamet:

  • loomavedusid laidude/väikesaarte hooldamiseks
  • üksikobjektide hooldust
  • parkide hooldust
  • liigikaitselisi töid
  • poollooduslike koosluse freesimist

Loodushoiutööde korraldamine toimub vastavalt loodushoiutööde läbiviimise korrale (447.4 KB, PDF) ja põhimõtetele (229.95 KB, PDF).

Taotlejale vajalikud vormid:

Loodushoiutöö läbiviimiseks tuleb Keskkonnaametile esitada taotlus ja hinnapakkumine, mis peab sisaldama kõiki töö täitmisega seotud kulusid. Kui töö maksumus on kõrgem kui viis tuhat eurot, peab juurde lisama ka töö maksumuse kalkulatsiooni kuluartiklite kaupa (näiteks palgakulu, töövahendite maksumus jne).

Keskkonnaameti peadirektori poolt moodustatud komisjon vaatab esitatud taotlused läbi 3 nädala jooksul taotluste esitamise tähtpäeva lõppemisest arvates ning teeb ettepanekud taotluste rahuldamiseks või mitte rahuldamiseks.

Lambad meretranspordil. Foto: Heikki Luhamaa

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.