Language switcher

Registrid

Keskkonnaameti kiirgusosakond peab järgnevaid registreid:

  • kiirgusallikate register
  • kiirgustegevuslubade register
  • riiklik kiirgustöötajate doosiregister
  • tuumamaterjali register
  • radioaktiivsete jäätmete register.

Kõik nimetatud registrid on seadusest tulenevalt juurdepääsupiiranguga. Osaliselt on avalik kiirgustegevuslubade registrer (register on hetkel uuendamisel ja pole välisvõrgust kättesaadav).

Kiirgusallikate register

Vastavalt kiirgusseadusele on kiirgusallikate registri eesmärk Eesti Vabariigis kasutusel ja hoidmisel olevate kiirgusallikate üle arvestuse pidamine. Registris olev teave on mõeldud asutusesiseseks kasutamiseks. Registri pidamist ja registriandmetega tutvumist reguleerib kiirgusallikate registri pidamise kord.

Kiirgustegevuslubade register

Kiirgustegevuslubade elektrooniline register (register on hetkel uuendamisel ja pole välisvõrgust kättesaadav) ,(avaneb Internet Exploreriga) annab ülevaate väljastatud kiirgustegevuslubade kohta.

Riiklik kiirgustöötajate doosiregister

Vastavalt kiirgusseadusele peab riiklikku kiirgustöötajate doosiregistrit Keskkonnaameti kiirgusosakond. Registri pidamist reguleerib Vabariigi Valitsuse 8. juuli 2004 määrus nr 244 "Riikliku kiirgustöötajate doosiregistri pidamise põhimäärus" (RT I 2004, 57, 407) ja selle eesmärk on pidada kiirgustöötajate saadud kutsekiirituse dooside arvestust.

Tuumamaterjali register

Tuumamaterjalide registris on andmed Eestis oleva tuumamaterjali kohta. Vastavalt Eesti Vabariigi ja Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri (IAEA) vahelisele kokkuleppele kaitsemeetmete rakendamise kohta seoses tuumarelva leviku tõkestamise lepinguga (RT2 1998, 5/6, 10) peab Keskkonnaameti kiirgusosakond arvestust kaitsemeetmetele allutatud tuumamaterjali kohta.

Radioaktiivsete jäätmete register

Radioaktiivsete jäätmete registris on andmed radioaktiivsete jäätmete kohta Eestis.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.