Juhendid ja abimaterjalid

Selleks, et kogu protsess sujuks tõrgeteta, soovitab Keskkonnaamet kiirgustegevusloa taotlejal ja omajal kasutada järgmisi juhendeid ja abimaterjale:

  • Kiirgusohutushinnangu koostamine:
  1. Juhend - Kiirgusohutushinnangu koostamiseks (intraoraalse ja ekstraoraalse hambaröntgenseadme kasutajale). (pdf) (753.07 KB, PDF)
  2. Vorm - Kiirgusohutushinnangu koostamiseks (intraoraalse ja ekstraoraalse hambaröntgenseadme kasutajale). (17.83 KB, DOCX)
  • Kiirgustöötajate isikudooside hindamisjuhend - kes kasutavad intraoraalset hambaröntgenseadet, panoraamröntgenseadet ja teevad kolju külgülesvõtet. (pdf) (635.61 KB, PDF)

Vastavalt tervise- ja tööministri 19.12.2018 määruse nr 71 „Meditsiinikiirituse protseduuride kiirgusohutusnõuded, meditsiinikiirituse protseduuride kliinilise auditi nõuded ning diagnostilised referentsväärtused ja nende määramise nõuded1“ § 13 peavad meditsiinikiirituse protseduuridel tohib kasutada meditsiinikiiritusseadmeid, mis vastavad asjakohases Euroopa Komisjoni kiirguskaitse juhendis esitatud kriteeriumidele.

  • Euroopa Komisjoni kiirguskaitse juhend - Radiation Protection 162: Criteria for acceptability of medical radiological equipment used in diagnostic radiology, nuclear medicine and radiotherapy. (pdf) (949.79 KB, PDF)

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.