Välistöötaja doosikaart

Keskkonnaamet väljastab esitatud taotluste alusel välistöötaja doosikaarte ning kannab tagastatud doosikaartidelt välistöötaja dooside andmed Riiklikusse kiirgustöötajate doosiregistrisse.

Välistöötaja on kiirgustöötaja, kaasa arvatud praktikant või üliõpilane, keda ei ole tööle võtnud jälgimisala või kontrollala eest vastutav isik, kuid kes täidab neil aladel tööülesandeid.

 

Välistöötaja doosikaart on välistöötaja isiklik dokument, kuhu kantakse Eestis või teises riigis töötava Eestist pärit välistöötaja saadud kutsekiirituse dooside seireandmed. Välistöötaja doosikaart on ühekordne dokument, mis ei ole edasiantav. Välistöötaja doosikaardi väljastamist reguleerib keskkonnaministri 06.09.2016 määrus nr 28 ”Välistöötaja doosikaardile kantavad andmed ja doosikaardi vormistamise kord ning välistöötaja doosikaardi vorm".

 

Välistöötaja doosikaart koosneb järgmistest andmetest:

  • välistöötaja doosikaardi väljastaja andmed;
  • välistöötaja isikuandmed;
  • tööandja andmed;
  • kiirgusohutusalase koolituse andmed;
  • tervisekontrolli tulemused;
  • isikudooside seire tulemused.

Taotluse välistöötaja doosikaardi väljastamiseks esitab Keskkonnaameti kliima- ja kiirgusosakonna kiirgusseire büroole välistöötajaid tööle lähetav tööandja (välisettevõtja) või välistöötaja isiklikult.

 

Välistöötaja doosikaart väljastatakse koos juhisega “Juhis ettevõtjale välistöötaja doosikaardi täitmiseks“ (PDF) (eesti ja inglise keeles).

 

Peale tööde lõppu tuleb doosikaart tagastada Keskkonnaameti kliima- ja kiirgusosakonna kiirgusseire büroosse doosiandmete kandmiseks Riiklikusse kiirgustöötajate doosiregistrisse.

 

Välistöötaja doosikaardi taotlemise, väljastamise, täitmise ja tagastamise juhend (PDF)

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.