Õppeprogrammid

Keskkonnaamet pakub üle Eesti koolidele ligi 100 erinevat keskkonnahariduslikku õppeprogrammi, mis aitavad kinnistada tundides omandatud teadmisi ja oskusi.

Keskkonnaameti õppeprogrammid katavad suure osa loodusainete ainekavade teemadest. Programmid on üles ehitatud aktiivõppe põhimõtetest lähtuvalt – õpilased saavad teadmisi ja kogemusi praktilise tegevuse kaudu.

Keskkonnaameti õppeprogrammid on leitavad maakonniti portaalist www.keskkonnaharidus.ee

NB! Programmide läbiviimine on koolidele tasuta, kuid transport toimumiskohta on tellija kulul. Programme viiakse läbi looduskeskustes, kaitsealadel, kooli juures või koolis.

Keskkonnahariduslikes programmides osalemise võimaluste kohta uuri portaalist www.keskkonnaharidus.ee või küsi lähemat infot Keskkonnaameti maakondlikult keskkonnahariduse spetsialistilt. Õppeprogrammi tellimiseks täida registreerimisleht.

Uueks tegevussuunaks on Keskkonnaameti tegevusest tulenevate valdkondade tutvustamine koolides (jäätmekäitlus, maavarade kaevandamine, kalandus, jahindus, veekaitse, õhukaitse, kiirguskaitse). Selleks kavandame programme, mida saab läbi viia koolides, kooli läheduses või keskkonnakasutusega seotud ettevõttes- jäätmejaamas, prügilas, veepuhastusjaamas ja teistes keskkonnakaitsega- ja kasutusega seotud ettevõtetetes, näiteks saavad koolid tellida oma maakonna keskkonnahariduse spetsialistilt jäätmete sorteerimise ja taaskasutamise teemalist programmi.

 

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.