Looduskeskused

Keskkonnaametil on üle Eesti 9 looduskeskust, kus on mitmekesised võimalused keskkonnahariduslike ürituste ja õppeprogrammide läbiviimiseks.

Looduskeskuste külastamine annab hea võimaluse tutvuda Eesti eri piirkondades paiknevate kaitsealadega. Lisavõimalusi pakub liikuva keskusena keskkonnahariduse buss Harju-, Järva- ja Raplamaal.

Kõikide rahvusparkide keskustes ning mitmetel kaitsealadel on olemas põhjalikud piirkonna loodust ning kultuuripärandit tutvustavad püsiekspositsioonid. Lähtuvalt kohalikest tingimustest (õppeklass, matkarajad) on kõigi looduskeskuste jaoks välja töötatud temaatilised õppeprogrammid, mille sisu haakub koolides ja koolieelsetes lasteasutustes õpetatavate teemadega. Looduskeskuste juures läbiviidavad programmid pakuvad võimalust tunnetada loodust erinevate meeltega, osaleda eakohastes keskkonnamängudes ning saada teadmisi piirkonna looduse kohta.

Keskuste juures pakutavad õuesõppe programmid aitavad loodusainete tundides õpitud teadmisi ja oskusi praktilise eluga seostada.

Looduskeskused on oma piirkonnas oluliseks keskkonna- ja looduskaitsealase info jagamise kohaks, kus Keskkonnaameti töötajad viivad läbi avalikkusele suunatud infopäevi, seminare, konverentse ning loodusõhtuid.

Vaata looduskeskuste kaarti GoogleMapsist.

Keskkonnaameti looduskeskused on:

  1. Alam-Pedja looduskeskus
  2. Endla looduskeskus
  3. Iisaku looduskeskus
  4. Karula rahvuspargi keskus
  5. Lahemaa rahvuspargi keskus
  6. Matsalu rahvuspargi keskus
  7. Otepää looduskeskus
  8. Põlvamaa keskkonnamaja
  9. Viidumäe looduskeskus

 

Keskkonnahariduse buss
 

Asukoht: Harju-,  Järva- ja Raplamaa

Pakutavad võimalused: Bussis olevate õppevahendite abil saab ammutada teadmisi päikeseenergia kasutamisest, vee ja elektrienergia mõistlikust tarbimisest, mürast, energiasäästlikust majast, maavaradest. Õppevahendid aitavad tundma õppida vee-elustikku, putukate mitmekesisust, panna ennast proovile Eesti ulukite nahkade, koljude ja ekskrementide tundmises.

Keskkonnahariduse bussi õppevahendeid (562.6 KB, PDF)

Kontaktandmed bussi tellimiseks:

Järvamaa: Piret Eensoo, piret.eensoo@keskkonnaamet.ee, tel. 5306 5044
Harjumaa: Reet Kristian, reet.kristian@keskkonnaamet.ee, tel. 5590 0650
Raplamaa: Maarika Männil, maarika.mannil@keskkonnaamet.ee, tel. 5328 5846

 
Mercedes Sprinter bussi sisemuse ehitas ümber Silwi Autoehituse AS. Bussi soetamist, sisemuse projekteerimist ja ümber ehitamist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond meetme „Keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamine“ raames.

 

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.