Avastusrajad 2018

Üheks võimaluseks õues tärkavat loodust märgata ja tervist turgutada on Avastusrajal matkamine, kasutades selleks digitaalset rakendust Avastusrada.

Igas Eesti maakonnas on avatud vähemalt üks „Liigu ja õpi Avastusrajal 2018“ virtuaalne rada, mille läbimist looduses toetab nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus. Igal rajal on 15 kontrollpunkti, kus osalejad saavad küsimustele vastates oma teadmisi testida ja koguda uut infot piirkonna loodus- ja kultuuriobjektide kohta. Koostöös Tervise Arengu Instituudiga ja pühendatuna tänavusele looduskaitsekuu teemale "Terve Eesti" on sel aastal kõigil radadel ka mõned sellised ülesanded, mis suunavad matkaja mõtlema oma tervisele.

Meie avastusradu võib leida nii Eesti suuremate linnade rohealadelt kui ka Karulast, Iisakust ja Hiiumaalt. Olenemata raja asukohast võib kindel olla, et looduses matkamine ennetab terviseprobleeme, vähendab stressi ja aitab avastada uusi põnevaid paiku meie ümber.

„Liigu ja õpi Avastusrajal 2018“ rajad on leitavad Avastusraja kodulehel https://avastusrada.ee/et, kust igaüks saab valida endale meelepärase. Mängimiseks on vajalik laetud, internetiühendusega nutiseade, millel tuleb sisse lülitada GPS ja lubada veebilehitsejal tuvastada osaleja asukoht. Raja läbimine looduses ja ülesannete lahendamine võtab aega kuni poolteist tundi.

Avastusradade loomisel löövad kaasa Tervise Arengu Instituut, Tallinna Ülikool, Hiiumaa vald, Kohtla-Järve Linnavalitsus, Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Rapla Vallavalitsus, Viljandi Muuseum ja Viljandi Linnavalitsus.

Avastusrada on nutiseadme veebilehitsejas töötav rakendus, mille abil saab luua õues läbitavaid interaktiivseid radu. Rakendus loodi 2015. a Keskkonnaameti ja Tallinna Ülikooli koostöös, projekti rahastati Euroopa Sotsiaalfondi programmist „Keskkonnahariduse arendamin

Lisainfo: Liisi Mäeumbaed, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, liisi.maeumbaed@keskkonnaamet.ee, 5694 5943

Avastusradade kaart Eestis 2018

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.