Eesti looduse päev 15. augustil

Eesti looduse päeva tähistati esmakordselt 2018 aastal 18. augustil Eesti Vabariigi juubeliaasta raames. Toimus üle poolesaja Eesti loodust ja selle mitmekülgsust tutvustava ettevõtmise.

Me armastame looduses viibida ja tunneme end seal hästi. See on meie jaoks midagi nii loomuomast, et tihtipeale võib juhtuda, et vaatame loodusest justkui läbi. Aga kuidas osata märgata looduse rikkust ning seda väärtustada?

Tänavu kolmandat korda toimuva Eesti looduse päeva eesmärk ongi kutsuda meie loodusseltside, -ühingute ja -muuseumide abil inimesi Eesti loodust paremini tundma õppima. Eesti looduse päev on meie ühine ettevõtmine, millega soovitakse ühe pika nädalavahetuse jooksul pakkuda valikut nendest võimalustest, kuidas Eesti loodust paremini väärtustada ja hoida. Lühidalt, Eesti looduse päev on ühtlasi ka kõigi loodussõprade päev, et viibida, õppida ja õpetada meie looduses.

Eesti looduse päeva korraldamine on seotud Eesti esimese looduskaitseala, Vaika linnukaitseala sünnikuupäevaga 14. augustil 1910. Just siis sõlmiti Riia Loodusuurijate Seltsi ja Kihelkonna kirikumõisa vahel rendileping, mille järgi läksid Vaika saared viie tsaariaegse kuldrubla eest 6 aastaks Riia Loodusuurijate Seltsi valdusse. Et kõik huvilised saaksid võtta osa Eesti looduse päeva sündmusest, on otsustatud tähistada seda päeva 14. augustile järgneval esimesel laupäeval ehk käesoleval aasta 15. augustil.

Tule osalema!

Anna oma plaanitavast sündmusest teada helen.kivisild@keskkonnaamet.ee.

 

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.