Language switcher

Jäätmetekke vähendamise nädala viktoriin

Keskkonnaamet kutsub õpilasi panema proovile oma teadmised jäätmetekke vähendamise nädala veebiviktoriinis.

Viktoriini küsimustele saab vastata 20.-24. novembrini ja sellest on oodatud osa võtma 7.-9. klasside õpilased neljaliikmeliste võistkondadega. Seitset parimat võistkonda premeeritakse viktoriini peaauhinnaga, milleks on vihmaussikomposter koos vihmaussidega. Komposter on mõeldud kasutamiseks siseruumides ning loodame, et kompostrid võetakse koolides kasutusele õppevahendina.

Novembri eelviimane nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks (European Week for Waste Reduction). Selle raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Nädala eesmärk on teadlikkuse tõstmine jäätmetekke vähendamise osas. Sel aastal on fookuses korduskasutus, parandamine ja ümberdisainimine ehk "Korduskasuta ja paranda - anna esemele uus elu"

JÄÄTMEVIKTORIIN

viktoriin avatakse 20. novembril kell 9.00 

VIKTORIINI JUHEND

OSALEMINE

Viktoriin viiakse läbi 20. kuni 24.novembrini 2017. Viktoriinile ootame osalema 7.-9. klasside õpilasi kuni neljaliikmeliste võistkondadena. Viktoriinist saab osa võtta nii internetiühendusega arvuti, nutitelefoni kui ka tahvelarvuti vahendusel. Juurdepääs veebikeskkonnas küsimustele vastamiseks avatakse keskkonnaameti kodulehel 20. novembri hommikul 9.00 ja suletakse 24. novembril kell 15.00.

REEGLID
Viktoriinist võib iga võistkond osa võtta vaid üks kord. Võistkonna registreerimine toimub samaaegselt viktoriini alustamisega. Küsimusi on kokku 16. Küsimustele vastamiseks on aega 20 minutit. Küsimused on eesti keeles. Küsimused on valikvastustega, kusjuures valikus võib olla mitu õiget vastust. Iga õige vastus annab 2 punkti, vale vastus -1 punkti. Võrdsete punktide korral määrab koha vastamiseks kulunud aeg.

VIKTORIINIKS VALMISTUDES UURI

TULEMUSED
Seitse parimat võistkonda saavad peaauhinna, milleks on vihmaussikomposter. Komposter on mõeldud kasutamiseks siseruumides ning sobib kasutamiseks õppevahendina. Auhinnalised tulemused avalikustatakse Keskkonnaameti kodulehel hiljemalt 28. novembril 2017, võitjatega võetakse ühendust.

Lisainfo: Mari Kala, keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, e-post mari.kala@keskkonnaamet.ee, tel 799 0914

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.