Language switcher

Kaitstavad alad

2017. aasta alguse seisuga on Eestis 5 rahvusparki, 160 looduskaitseala, 152 maastikukaitseala, 432 looduskaitsealust parki, 330 hoiuala ja 1347 erineva liigi püsielupaika. 80 ala kaitsekord on uuendamisel. (Allikas: EELIS)

Kui plaanid külastada kaitstavat ala (rahvusparki, looduskaitseala, maastikukaitseala), siis tuleb arvestada, et kaitstavatel aladel on mitmed tegevused reguleeritud kaitse-eeskirjaga. Eesti kaitsealade piire ja kaitstavate loodusobjektide asukohti näeb Maa-ameti Geoportaalist. Enne kaitseala külastamist tasub lugeda vastava kaitseala kaitse-eeskirja, mis on leitav Riigi Teatajast. Kaitstavatel aladel tegutsemisest saab täpsemalt lugeda ka tegutsemislubade rubriigist.

Samuti on Keskkonnaregistris märgitud kõik kaitse all olevad objektid, nende kaardid ja muu lisainfo. Teavet saab ka Eesti Looduse Infosüsteemist EELIS.

Hoiualade puhul määravad kaitse eesmärgid Vabariigi Valitsuse määrused. Kavandatavad looduskaitselised tegevused on koondatud paljude hoiualade ja kaitsealade kaitsekorralduskavadesse. Kaitsekorralduskavade kohta saab lähemat infot asukohajärgsest Keskkonnaameti regioonist või Eesti Looduse Infosüsteemist.

Kaitsealade ja matkaradade trükised on kõigile avalikult kättesaadavad trükiste rubriigist. Head lugemist ja looduse avastamist!

NB! Hiljemalt detsembriks 2017 valmib kaitsealasid, sh rahvusparke ühendav veebileht kaitsealad.ee, kuhu on koondatud põhjalikum info meie olulisemate ja suuremate kaitsealade kohta. Seniks on võimalik saada jooksvat infot kaitsealade sündmuste ja uudiste kohta nende Facebooki lehtedelt ja meie kultuuripärandi spetsialistidelt Ave Pauluselt (Lahemaa rahvuspark, ave.paulus@keskkonnaamet.ee), Krista Kallavuselt (Matsalu ja Vilsandi rahvuspargid, krista.kallavus@keskkonnaamet.ee) ning Pille Saarnitsalt (Karula ja Soomaa rahvuspargid, pille.saarnits@keskkonnaamet.ee).

Ähijärv Karula rahvuspargis. Fotograaf Janek Joab.Ähijärv Karula rahvuspargis. Fotograaf Janek Joab.

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.