Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Järvevälja maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas peadirektori 29.12.2017 käskkirjaga nr 1-2/17/33 Järvevälja maastikukaitseala kaitsekorralduskava aastateks 2018–2027.

Järvevälja maastikukaitseala asub Alutaguse vallas Rannapungerja külas. Kaitseala pindala on 309,7 ha, millest riigimaad on 304,6 ha ja eramaad 5,1 ha. Kaitseala esmaseks kaitse-eesmärgiks on Peipsi põhjaranniku luitestiku kaitse ja loodusdirektiivi I lisas nimetatud elupaigatüüpide metsastunud luited (2180), vanad loodusmetsad (9010*) nind siirdesoo- ja rabametsad (91D0*) kaitse. Lisaks kaitstakse ka I kaitsekategooria liiki kalakotkast ja II kaitsekategooria liiki pruuni lõikheina. Kaitseala jaguneb kaheks sihtkaitsevööndiks ja kaheks piiranguvööndiks. Kaitseala kuulub üle-euroopalisse Natura 2000 võrgustikku Järvevälja loodusalana.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse järgmise 10 aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks.

Kaitsekorralduskavas määratud tegevustest on olulisemad kaitseala ajakohane tähistamine looduses ning kaitsealuse taimeliigi pruuni lõikheina kasvukohtade taastamine ja hooldamine. Pruun lõikhein kasvab Rannapungerja jõe suudme lähistel niiskel ajuti üleujutataval kalda-alal, kuid tema kasvukohti ohustab viimastel aastatel intensiivistunud roostumine. Elupaikade taastamiseks nähakse kavaga ette roostiku eemaldamine.

Lisainfo: Triin Amos, Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo spetsialist, triin.amos@keskkonnaamet.ee, 733 4163 

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (5.4 MB, PDF).

Rannapungerja tuletorn. Foto: Triin Amos

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.