Sa oled siin

Keskkonnaamet muutis Alam-Pedja linnu- ja loodusala kaitsekorralduskava sõnastust

Keskkonnaamet muutis peadirektori 29.08.2017 käskkirjaga nr 1-2/17/23 Alam-Pedja linnu- ja loodusala kaitsekorralduskava 2016-2025 (kinnitatud 11.08.2015 käskkirjaga nr 1-4.2/15/363).

Muudatuse vajaduse on tinginud asjaolu, et ebasoodsatel aastatel saaks lubada erandkorras hekseldamist. Muudetakse kaitsekorralduskava punkti 4.2.4 „Pool-looduslike koosluste niitmine“, tuues sisse täpsustuse, mille kohaselt võib märgadel niitudel võsastumise pidurdamiseks ebasoodsatel aastatel lubada erandkorras hekseldamist. Üldjuhul ei ole hekseldamine siiski lubatud, kuid praegusele praktikale tuginedes tuleb see kõne alla juhul, kui avatuna hoitakse kiirestivõsastuvaid alasid, mille niimine koos niite koristamisega (või karjatamisega) on ajutiselt takistatud, kuid soodsamatel aastatel võimalik. Hekseldada ei tohi sagedamini kui kord 3 aasta jooksul.

Kaitsekorralduskavaga saab tutvuda SIIN (8.92 MB, PDF)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.