Sa oled siin

Vabariigi Valitsus kinnitas Avaste looduskaitseala kaitse-eeskirja

Vabariigi Valitsus otsustas 24.04.2017 määrusega nr 77 „Avaste looduskaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri” (edaspidi kaitse-eeskiri) moodustada Avaste looduskaitseala. Kaitse-eeskiri on avaldatud Riigi Teataja I osas 27.04.2017, 3 ning see jõustub 7.05.2017. Kaitse-eeskirja, seletuskirja ja kaardiga saab tutvuda Riigi Teataja kodulehel (www.riigiteataja.ee) ja siinse teate allosas.

Avaste looduskaitseala pindala on 8841 hektarit, millest enamus oli juba varem kaitse all kaitseala, hoiuala ja püsielupaigana. Kaitseala peamiseks eesmärgiks on kaitsta ja taastada väärtuslikke soo- ja metsakooslusi, pärandmaastikke ning kaitsealuseid liike ja nende elupaiku.

Küsimuste tekkimisel seoses kaitse-eeskirjaga, paberkandjal kaitse-eeskirjaga tutvumiseks või konkreetsemate käitumisjuhiste saamiseks on kontaktisikuks Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist Liis Jääger (674 4810, liis.jaager@keskkonnaamet.ee).

Avaste looduskaitseala on Eesti jaoks olulise väärtusega, mida tuleb hoida ja kaitsta. Täname, et aitate loodusväärtusi hoida!

Materjalid:
Kaitse-eeskiri (116.65 KB, PDF)
Seletuskiri (1.39 MB, PDF)
Kaart 1 (237.35 KB, JPG)
Kaart 2 (237.92 KB, JPG)

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.