Sa oled siin

Keskkonnaamet kinnitas Uulu-Võiste maastikukaitseala kaitsekorralduskava

Keskkonnaamet kinnitas 12.04.2017 käskkirjaga nr 1-2/17/12 Uulu-Võiste maastikukaitseala  kaitsekorralduskava aastateks 2017 – 2026.

Uulu-Võiste maastikukaitseala asub Pärnu Maakonnas, Tahkuranna vallas Tahkuranna, Leina, Metsaküla, Lepaküla, Uulu ja Reiu külas, Uulu ja Võiste asulate vahelisel metsaalal. Kaitseala üldpindala on 689,5 ha ja see koosneb kolmest lahustükist. Uulu-Võiste maastikukaitseala asub Madal-Eesti maastikuprovintsis, Liivi lahe rannikumadaliku maastikurajooni põhjaosas. Kaitseala loodusele kõige iseloomulikumaks jooneks on rannikuvööndiga rööbiti kulgev endist Läänemere Litoriina ajastu rannajoont märkiv luiteahelik. Kaasajal on valdav osa neist luidetest kaetud männimetsaga ning luidetevahelistes niisketes nõgudes esineb vähesel määral okas- segametsaga kaetud soostunud alasid.

Uulu-Võiste maastikukaitseala on Uulu-Võiste loodusalana ühtlasi rahvusvahelise Natura 2000 võrgustiku osa. Uulu-Võiste maastikukaitseala moodustati 29.12.2016 Vabariigi Valitsuse määrusega nr 165 „Uulu-Võiste maastikukaitseala moodustamine ja kaitse-eeskiri“. Kaitseala peamisteks väärtusteks on luitemetsad ja vanad loodusmetsad ning nendega seotud loomastik. Uulu-Võiste maastikukaitsealal on seoses paiknemisega linna ja mitme väiksema asula lähistel, hea ligipääsetavuse ja atraktiivse keskkonnaga, suur potentsiaal loodusväärtuste eksponeerimise ja loodushariduse edendamise seisukohalt.

Kaitsekorralduskava on kaitstava ala rakenduslik tegevusplaan, millega määratakse 10 aasta olulisemad tegevused alaga seotud väärtuste säilitamiseks ja kaitsmiseks. Kaitsekorralduskavaga nähakse ette näiteks alal paiknevate kivisisaliku elupaikade ja kaitseala veerežiimi taastamist, ala piiritähiste paigaldamist ja hooldamist ning infotahvli paigaldamist.                                                     

Tutvu kaitsekorralduskavaga SIIN (956.54 KB, PDF).

Lisainfo: Marja-Liisa Meriste, Keskkonnaameti kaitse planeerimise büroo kaitse planeerimise spetsialist, Marja-Liisa.Meriste@keskkonnaamet.ee, 447 7372.

Foto: Mati Kose

Kuidas osaleda
riigi valitsemises?

Sinu arvamus on meile väga oluline!
Kasuta ära oma võimalusi rääkida kaasa riigi asjades!

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.